Дефлімпійські ігри. Збірна України перемогла у медальному заліку

Національний паралімпійський комітет України повідомляє, що наша збірна з великим відривом перемогла у медальному заліку Дефлімпійських ігор-2021, які завершилися вчора в Бразилії. Українські спортсмени з вадами слуху здобули 138 медалей.

Як зазначено на сайті Дефлімпійських ігор, змагання тривали з 1 по 15 травня у Бразилії. За цей час українська збірна здобула 62 золоті, 38 срібних та 38 бронзових медалей. Таким чином наша команда побила свій попередній рекорд із кількості нагород та кількості золотих медалей на Дефлімпійських іграх.

Другою у медальному заліку була збірна США, яка здобула 54 медалі, 19 з яких — золоті. Третя у рейтингу команда Ірану, яка виборола 40 медалей, зокрема 14 золотих. Загалом на змаганнях розіграли 209 комплектів медалей. До цьогорічних Дефлімпійських ігор не допустили росію та білорусь.

Дивись відео Тихановська: Без вільної України не може бути вільної Білорусі [відео російською мовою]

Як відомо, збірна України не вперше здобуває перемогу на Дефлімпіаді. Лідером змагань українські спортсмени були у 2005 році, а на трьох попередніх змаганнях ставала другою в медальному заліку.

Збірна України з футболу здобула "золото" Дефлімпійських ігор

Уперше за 13 років українці стали чемпіонами Дефлімпіади з футболу. У фіналі синьо-жовті обіграли Францію. Підсумок матчу між Україною та Францією визначив один гол — на десятій хвилині Богдан Мишенко виконав ефектну комбінацію, після якої м'яч опинився у сітці воріт.

Упродовж наступних 80 хвилин французам не вдалося зрівняти рахунок, тож у підсумку нашій команді вдалося здобути перемогу з мінімальним відривом — 1:0.

Читайте найважливіші новини для українців про життя у Польщі у нашому телеграм-каналі: https://t.me/ukrayinapl