Rosja planuje ataki hakerskie DDoS w Polsce. Turcja chce negocjacji Zełenski-Putin [PODSUMOWANIE]

Magazyn "Time" poświęcił okładkę i obszerny materiał dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy Walerijowi Załużnemu. Rosja planuje przeprowadzić masowe cyberataki na obiekty infrastruktury krytycznej w Ukrainie oraz zwiększyć liczbę ataków DDoS (Denial of Service) na instytucje w Polsce i krajach bałtyckich. Tymczasem do Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej przywożono fałszywych pracowników. Oto najważniejsze wiadomości 215. dnia wojny zebrane przez Anastasiję Krupkę ze Lwowa.

Obwód charkowski: SBU odkryła kolejną katownię

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy odkryła pomieszczenia katowni we wsi Łypci w obwodzie charkowskim, gdzie przedstawiciele "Milicji Ludowej ŁRL" i rosyjskiego wojska zatrzymywali proukraińskich mieszkańców, a następnie przymusowo wywozili ich do Rosji. Okupanci poddawali więźniów brutalnym torturom.

Czy będą negocjacje? 

Minister spraw zagranicznych Turcji Mevlüt Çavusolu powiedział, że Turcja pracuje nad możliwością przeprowadzenia negocjacji między Zełenskim a Putinem.

W wojnie nie ma zwycięzcy. Aby zakończyć tę wojnę, najprawdopodobniej będziemy musieli wrócić do stołu negocjacyjnego, gdy tylko obie strony zdadzą sobie z tego sprawę. Musi być sprawiedliwy pokój, zwłaszcza dla Ukrainy. Terytoria okupowane są terytorium Ukrainy

- powiedział minister. 

*Один розстріляв дітей, інший - воєнкома, ще один підпалив себе: у росії чоловіки сходять з розуму через мобілізацію

NASAMS dla Ukrainy. Zełenski potwierdził informacje

Stany Zjednoczone przekazały Ukrainie dwa systemy przeciwlotnicze NASAMS, które mogą zapewnić ochronę przed atakami rakietowymi - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zeleński w wywiadzie dla kanału CBS. Jego rzecznik wyjaśnił później, że mówiło się o decyzji ich przekazania. - Fizycznie jeszcze nie przybyły - zaznaczyl Sergij Nikiforow.

Fałszywych robotników przywieziono do Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Po co?

Fałszywi robotnicy zostali przewiezieni do Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, aby stawić się przed rosyjskimi środkami masowego przekazu i oświadczyć, że "głosują" w pseudoreferendum za przyłączeniem terenów Ukrainy do Rosji.

- Ten fakt po raz kolejny dowodzi, że wśród patriotycznych pracowników ZNPP nikt nie zgłosił się na ochotnika do udziału w okupacyjnej farsie, więc propagandyści znów zostali zmuszeni do zrobienia "dobrego" zdjęcia dla rosyjskich odbiorców. Nie mogą zapamiętać, że ZNPP i Energodar są ukraińskie - pisze "Energoatom".

Rosjanie uderzyli rakietami w obwodzie charkowskim. Zginęło siedem osób

Wojska rosyjskie przeprowadziły atak rakietowy na obiekt infrastruktury cywilnej w mieście Pierwomajski w obwodzie charkowskim. Obecnie wiadomo, że doszło do uszkodzeń infrastruktury krytycznej, a dwa domy prywatne zostały całkowicie zniszczone. Zginęło siedem osób, w tym 15-latka.

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy: Rosja szykuje cyberataki na infrastrukturę energetyczną Ukrainy

Rosja planuje przeprowadzić masowe cyberataki na infrastrukturę krytyczną Ukrainy, w szczególności energetykę, a także zwiększyć liczbę ataków hakerskich DDoS na instytucje w Polsce i krajach bałtyckich. Ataki tego typu (ich nazwa pochodzi od określenia distributed denial of service) są wymierzone w systemy komputerowe lub usługi sieciowe - celem hakerów jest zajęcie wszystkich dostępnych i wolnych zasobów w taki sposób, że funkcjonowanie całej usługi w sieci Internet staje się niemożliwe. Zostało to ogłoszone w Głównym Zarządzie Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Wywiad podaje też, że w ten sposób Rosjanie będą próbowali spowolnić kontrofensywę ukraińskich obrońców. W szczególności podczas operacji wykorzystana zostanie praktyka cyberataków na systemy energetyczne Ukrainy w 2015 i 2016 roku. 

Stany Zjednoczone zapewniają Ukrainie 457,5 mln dolarów pomocy 

Według sekretarza stanu USA Anthony'ego Blinkena pomoc ta ma na celu ratowanie życia i wzmacnianie zdolności ukraińskich organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. - Podzielamy ich zaangażowanie na rzecz demokratycznej, niepodległej i suwerennej Ukrainy - podkreślił Blinken.

Władimir Putin (zdjęcie ilustracyjne)Путін може застосувати тактичну ядерну зброю. The New York Times назвав ймовірні зони ураження

215. dzień wojny. Straty Rosjan na froncie

Łączne straty bojowe rosyjskiej armii od 24.02 do 26.09 wyniosły w przybliżeniu:

 • personel - około 57 200 (+500) osób;
 • czołgi - 2 290 (+15) szt.;
 • opancerzone wozy bojowe - 4 857 (+25) szt.;
 • systemy artyleryjskie - 1 369 (+1) jednostek;
 • Wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe - 330 (+2) jednostek;
 • środki obrony powietrznej - 172 (+1) jednostek;
 • samoloty - 260 (+1) jednostki;
 • śmigłowce - 224 (+4) jednostek;
 • drony poziomu operacyjno-taktycznego - 970 (+4) jednostek;
 • pociski manewrujące - 241 (+0) jednostek;
 • statki/łodzie - 15 jednostek;
 • sprzęt samochodowy i autocysterny - 3711 (+10) szt.;
 • wyposażenie specjalne - 131 (+1) jednostek.
Дивись відео Ukrayina.pl- відвідайте наш сайт!
ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ