Relacja z Ukrainy

 • Rosjanie niszczą ukraińskie miasta. Chcą obrócić wszystko w ruinę

  Rosjanie niszczą ukraińskie miasta. Chcą obrócić wszystko w ruinę

  Rosjanie niszczą domy mieszkalne, zabytki, cerkwie, muzea i całe miasta w Ukrainie. Niektórych miast i wsi już prawie nie ma przez agresywne działania Kremla. Ślady wojny to otwarte rany, które bolą każdego Ukraińca i nie zagoją się tak szybko.

  Władysław Jacenko
 • 'Czasem zadaję sobie pytanie: jak w ogóle przeżyłem?'. Rozmowa z żołnierzem Sił Operacji Specjalnych Ukrainy

  "Czasem zadaję sobie pytanie: jak w ogóle przeżyłem?". Rozmowa z żołnierzem Sił Operacji Specjalnych Ukrainy

  "Na początku działałem na adrenalinie, dopiero później docierało do mnie, że mogłem umrzeć" - mówi w rozmowie z Ukrayina.pl oficer sił specjalnych ps. "Chort". Służy w jednostkach Sił Operacji Specjalnych Ukrainy i nie pokazuje twarzy. Działa pod ostrzałem i na tyłach wroga. Gdyby wojny nie było, zostałby psychologiem, ale jego życie potoczyło się inaczej...

  Władysław Jacenko
 • Siedem największych operacji wojskowych Ukrainy. Jak to było?

  Siedem największych operacji wojskowych Ukrainy. Jak to było?

  Trzeci rok rosyjskiej inwazji na Ukrainę zaczyna się impasem na froncie. Rosja przyjęła inicjatywę i szykuje się do wiosennej ofensywy. Ukraina przeszła do obrony strategicznej. Czeka na F-16 i amunicję, której zaczyna brakować. Były jednak miesiące, kiedy Kijów zaskakiwał zarówno Rosję, jak i Zachód sukcesami i skutecznymi operacjami wojskowymi. Przypominamy największe z nich.

  Alina Makarczuk
 • 'Rosjanie do mnie przychodzili'. Reportaż z Buczy

  "Rosjanie do mnie przychodzili". Reportaż z Buczy

  Mija druga rocznica brutalnej napaści Rosji na Ukrainę. Dokładnie dwa lata temu pod Kijowem lądował rosyjski desant. Chcieliśmy na własne oczy zobaczyć, jak żyją tam ludzie po wszystkim, co się tam wydarzyło. W tragiczną rocznicę pełnoskalowej inwazji, publikujemy reportaż z Buczy i Irpienia, gdzie 730 dni temu na ulicach rosyjskie wojsko ostrzeliwało ludzi.

  Alina Makarczuk
 • Zełenski: Problem jest taki, że świat boi się utraty władzy przez Putina

  Zełenski: Problem jest taki, że świat boi się utraty władzy przez Putina

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu amerykańskiej stacji Fox News, która wcześniej opublikowała głośny wywiad z Putinem. Rozmowa z Zełenskim odbyła się 2 km od linii frontu. Prezydent mówił w nim m.in. o stratach Ukrainy, dymisji Załużnego i wieloletnich planach wojennych Putina. Zaprosił też Donalda Trumpa do Ukrainy. "Żeby zobaczył, że tej wojny nie da się zakończyć w 24 godziny" - tłumaczył.

  Alina Vasylchenko
 • Stoltenberg: Ukraina będzie mogła użyć F-16 na terenie Rosji. Ale jest pewien niuans
 • Zniszczone przez Rosję traktory stanęły na granicy z Polską. Ukraińscy rolnicy: 'To jest nasza cena chleba' [FILM]

  Zniszczone przez Rosję traktory stanęły na granicy z Polską. Ukraińscy rolnicy: "To jest nasza cena chleba" [FILM]

  Protesty polskich rolników trwają. Ukraińscy rolnicy organizują osobny symboliczny strajk na przejściu w Dołhobyczowie, który ma być odpowiedzią na blokadę przez polskich rolników granicy z Ukrainą. W ramach akcji przywieźli ostrzelane przez Rosję maszyny rolnicze na granicę z Polską. "Polski rolnik walczy o pieniądze, ukraiński walczy o życie" - mówili dziennikarzom.

  Alina Vasylchenko, Marta Radio
 • Brytyjski wywiad: Kreml przygotowuje Rosjan do wojny przez dziesięciolecia

  Brytyjski wywiad: Kreml przygotowuje Rosjan do wojny przez dziesięciolecia

  Kreml przekonuje Rosjan, że w Ukrainie toczy konflikt z Zachodem. Brytyjski wywiad ostrzega, że Moskwa przygotowuje swój naród na długotrwałą wojnę i wzrost wydatków na uzbrojenia. W tym celu Kreml zmienił narrację i twierdzi, że "specjalna operacja wojskowa" rozpoczęła się jako operacja przeciwko Ukrainie, ale z czasem przybrała formę wojny przeciwko Zachodowi na czele z USA.

  Alina Vasylchenko
 • Rosjanie deportują ukraińskie rodziny. Tak walczą z tymi, którzy nie wspierają Kremla
 • Ukraińcy zmieniają stosunek do Polski. Czy wciąż uważają Polaków za przyjaciół? Znamy wyniki sondażu
ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ
Copyright © Agora SA