Магучіх стала чемпіонкою Європи зі стрибків у висоту. "Перша в історії України"

У Мюнхені завершився останній фінал Мультиспортивного чемпіонату Європи-2022. За медалі за стрибки у висоту серед жінок боролися три українські спортсменки: Ірина Геращенко, Юлія Левченко та Ярослава Магучіх.

Ірина Геращенко взяла висоту 193 см при третій спробі. Однак це не принесло Ірині медалі, оскільки її конкурентки взяли висоту з першої спроби, тож у підсумку вона п’ята, пише "Суспільне". Третя учасниця та представниця України у фіналі Юлія Левченко зупинилися на висоті 186 см. Вона поділила дев’яте місце з чотирма іншими спортсменками.

Мультиспортивний чемпіонат Європи-2022: Україна здобула "золото" у стрибках у висоту

Магучіх взяла 1.86 і 1.9 метра та вирішила пропустити 1.93 метра. Згодом українка стала єдиною з п'яти учасниць, які залишалися в секторі для стрибків у висоту, хто взяв планку 1.95 метра. Її конкурентка з Македонії досягла такої ж висоти з третьої спроби, тож посіла друге місце. Магучіх не взяла 1.97 метра, проте завдяки успішним спробам на попередніх висотах усе одно забезпечила собі "золото".

Зрештою, топптрійка фіналу Чемпіонату Європи-2022 з легкої атлетики у стрибках у висоту серед жінок виглядає так:

• Ярослава Магучіх (Україна) 1.95 метра
  • Марія Вуковіч (Чорногорія) 1.95 метра
  • Ангеліна Топіч (Сербія) 1.93 метра

Україна вперше за десять років і загалом лише вдруге в історії виборола медаль на дорослому чемпіонаті Європи в жіночих стрибках у висоту. До цього подібне вдавалося лише Олені Холоші, яка в 2012 році здобула "бронзу". Магучіх — перша чемпіонка Європи в цій дисципліні в історії України.

Мультиспортивний чемпіонат Європи-2022: здобутки України

"Золото" Магучіх — друге для України в легкій атлетиці на Євро в Мюнхені. Першою була перемога Марини Бех-Романчук у потрійному стрибку. Вона з першої спроби стрибнула на 14,81 метра і одразу встановила рекорд сезону в Європі. Вона лідирувала впродовж усього фіналу. У п'ятому стрибку спортсменка перевершила свій результат: стрибнула на 15,02 метра й оновила рекорд сезону.

"Звичайно, розуміла, що можу зачепити цей 15-метровий рубіж. Це була основна ціль. Відверто скажу: у мене не було задачі [виграти] медаль чи ще щось — хотіла результату, який врешті-решт мене задовільнить та принесе якогось позитиву. Бо постійно поряд з ним і постійно нереалізована спроба, десь завжди зупиняєшся за крок. Хоча б краплю тієї роботи та тих відчуттів, щоб реалізувати. Хоча так, я чудово знала, що 15-метровий рубіж — те, що задовільнить мене, і це буде гарантована золота медаль", — сказала тоді атлетка в коментарі "Суспільному".

Результат Бех-Романчук став найкращим для України з 1996 року. Вона стала другою українкою в історії, яка стрибнула за 15 метрів.

Читайте найважливіші новини для українців про життя у Польщі у нашому телеграм-каналі та на сторінці у фейсбук.