Atak na Moskwę. Drony mogły lecieć do rezydencji Putina i Rublowki. Kto tam mieszka?

Dziesiątki dronów zaatakowało Moskwę. Niektóre z nich zostały zestrzelone w pobliżu rezydencji dyktatora Władimira Putina w Nowo-Ogariowie, inne BSP były odnotowane w rejonie szosy rublowskiej i Iljinskiej, gdzie znajdują się domy przedstawicieli "elity" Federacji Rosyjskiej.

Rankiem 30 maja w Moskwie i na przedmieściach Moskwy doszło do eksplozji. Lokalni mieszkańcy zgłosili masowy nalot dronów.

Дивись відео Ważny apel gen. Tomasza Piotrowskiego. "Przeciwnik tylko na to czeka"

Moskwa. Drony zostały zestrzelone w pobliżu Rublowki i rezydencji Putina

Rosyjski portal Wiorstka pisze, że głównym kierunkiem ataku dronów były zachodnie przedmieścia Moskwy i południowy zachód od Moskwy. Zostały one zauważone w rejonie szosy rublowskiej oraz Iljinskiej, gdzie znajdują się domy wysokich urzędników, oligarchów i rezydencje państwowe.

Również kilka dronów spadło w rejonie krasgórskim we wsiach Iljinskoje i Timoszkino. W rejonie odincowskim drony zostały zestrzelone we wsiach Romaszkowo i Rozdory, oddalonych o niecałe 10 km od rezydencji Putina w Nowo-Ogariowie.

Wiadomo, że Nowo-Ogariowo jest państwową rezydencją najwyższych urzędników państwowych Federacji Rosyjskiej, położoną w pobliżu wsi Usowo rejonu odincowskiego (miejscowość Rublowka) 10 km na zachód od Moskwy. Stoi tu dwupiętrowy dwór księcia Siergieja Aleksandrowicza zbudowany pod koniec XIX wieku w stylu gotyku angielskiego. Od czasów panowania Nikity Chruszczowa rezydencja służyła do przyjmowania zagranicznych delegacji rządowych, a także wiejskiej rezydencji sekretarza generalnego KC KPZR. Od 2000 roku tu na stałe mieszka i pracuje Władimir Putin.

Atak na Moskwę: wojna dotarła do Rublowki

Rosyjski Telegram-kanał "Możemy wyjaśnić" donosi, że epicentrum ataku dronami były osiedla popleczników rosyjskiego dyktatora: "To był prawdopodobnie atak psychologiczny i to na miejsca zamieszkane przez elitę putinowską. W Moskwie są to prestiżowe południowo-zachodnie dzielnicy. Na przedmieściach Moskwy - rublowska szosa i okolice, gdzie mieszkają koledzy Putina: oligarchowie i urzędnicy".

Tak więc, zgodnie z publikacją, jeden z dronów spadł we wsi Iljinskoje - zaledwie 3 kilometry od rezydencji prezydenta Putina w Nowo-Ogariowie. We wsi Znamianskoje majątek ma przyjaciel dyktatora Giennadij Timczenko. Obok znajduje się rezydencja premiera Rosji Michaiła Miszustina i dom byłego zięcia Putina Kiriłła Szamałowa. W pobliżu mieszka ojciec gubernatora obwodu moskiewskiego senator Jurij Worobjow i minister obrony Siergiej Szojgu.

Nieopodal wsi Żukowka na osiedlu „Ijinskoje Pole" naprzeciw siebie stoją rezydencje najbliższych przyjaciół Putina – braci Arkadego i Borisa Rotenbergów. Obok nich mieszka kochanka Szojgu, Jelena  Szebunowa. We wsi Landszaft znajduje się dom pierwszego zastępcy szefa Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej Siergieja Kirijenki. W Barwisie również ma dom prezes państwowego koncernu naftowego „Rosnieft" Igor Siecin. Posiada tam daczę szef Gwardii Rosyjskiej Wiktor Zołotow.

Dron był również w drodze do wsi Własicha, gdzie znajduje się centralne stanowisko dowodzenia Strategicznych Sił Rakietowych.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ