Як довго головнокомандувачі ЗСУ під час війни з Росією обіймали свою посаду

В Україні відбулася найбільш обговорювана відставка останніх місяців: Володимир Зеленський звільнив головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та призначив замість нього Олександра Сирського, який раніше керував Сухопутними силами. Президент та Міноборони пояснили заміну необхідністю "змін, нових підходів та стратегії". Пропонуємо згадати як часто змінювалися головкоми ЗСУ.

Як довго під час війни з РФ обіймали посаду головнокомандувачі ЗСУ?

Михайло Куцин - Головнокомандувач Збройних Сил України (28 лютого 2014 — 3 липня 2014)

Зазначимо, що до березня 2020-го посади начальника Генерального штабу та головнокомандувача ЗСУ були об'єднані. Першим російську агресію на цій посаді зустрів Михайло Куцин, призначений наприкінці лютого 2014 року.

Дивись відео Коли Україна може реально вступити до ЄС?

Куцин пробув на посаді всього 126 днів (трохи більш як чотири місяці). Вже у липні тодішній президент Петро Порошенко звільнив його та призначив головкомом Віктора Муженка.

Віктор Муженко - Головнокомандувач Збройних Сил України (3 липня 2014 — 21 травня 2019)

Саме Муженко найдовше обіймав посаду головнокомандувача Збройних сил України під час війни з Росією – 1 тисяча 784 дні (4 роки та 10 місяців).

До речі, Муженко застав перший в Україні воєнний стан, що був введений наприкінці 2018 року на 30 днів у 10 областях через агресію Росії у Керченській протоці. Крім того, за часів Муженка антитерористична операція була переформатована в Операцію об'єднаних сил.

Руслан Хомчак - Головнокомандувач Збройних Сил України (21 травня 2019 - 27 липня 2021)

Президент Володимир Зеленський одразу після вступу на посаду змінив головнокомандувача ЗСУ та призначив Руслана Хомчака. До цього Хомчак був в АТО, обіймав посаду начальника штабу Сухопутних військ та командувача військ оперативного командування "Північ".

Руслан Хомчак пробув на посаді 799 днів (понад два роки).

Валерій Залужний - Головнокомандувач Збройних Сил України (27 липня 2021 - 8 лютого 2024)

27 липня 2021 року Зеленський звільнив Руслана Хомчака та призначив головнокомандувачем ЗСУ Валерія Залужного. До цього призначення Залужній у різний час був командиром 51-ої окремої механізованої бригади, першим заступником командувача військ Оперативного командування "Захід", першим заступником командувача Об'єднаних сил, командувачем військ Оперативного командування "Північ".

Wołodymyr Zełenski i gen. Walerij ZałużnyWołodymyr Zełenski i gen. Walerij Załużny HANDOUTUKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICEAFP

Валерій Залужний пробув на посаді 927 днів (2 роки та 6 місяців).

Нагадаємо, під час зустрічі з Валерієм Залужним перед відставкою президент запропонував йому залишитись у команді.

Copyright © Agora SA