Україна з сьомою нагородою на Олімпіаді-2024. Ілля Ковтун - срібний призер у вправах на паралельних брусах

Władysław Jacenko
Ілля Ковтун здобув для України "срібло" на Олімпіаді-2024 у вправах на паралельних брусах. Це перша медаль України на Олімпійських іграх у спортивній гімнастиці. Напередодні українська легкоатлетка Ярослава Магучіх здобула золоту медаль за стрибки у висоту. 22-річна спортсменка здобула для України друге золото на цьогорічних Іграх. Перше золото на Олімпійських іграх здобула жіноча збірна у фіналі турніру з фехтування.

У понеділок, 5 серпня, у Парижі відбувся фінал зі спортивної гімнастики на паралельних брусах. Ілля Ковтун виступив першим, отримавши від суддів 15,5 балів. Цей результат приніс йому срібну нагороду. "Золото" у Цзоу Цзиньюаня з Китаю (16.200), а "бронза" у японця Сінносуке Ока (15.300). Ще один представник України у цьому фіналі Олег Верняєв посів 8 місце (13.300). "Срібло", яке виборов Ілля Ковтун, це перша медаль України на Олімпіаді-2024 у спортивній гімнастиці. Водночас це перша медаль Іллі Ковтуна на Олімпійських іграх. У Токіо-2020 він не отримав нагород. Загалом українці на цьогорічній Олімпіаді здобули вже 7 нагород.

Олімпійські ігри в Парижі 2024. Україна з трьома медалями за один вечір

Ярослава Магучіх – третя легкоатлетка в історії України, яка стала чемпіонкою Олімпійських ігор. У 2023 році українка перемогла на рівні чемпіонату світу, а у 2024 році вдруге поспіль стала чемпіонкою Європи зі стрибків у висоту. А в останньому старті перед Олімпіадою Ярослава Магучіх побила світовий рекорд – стрибнула на 2,10 м.

– Наприкінці було важко, але я впоралася. Я виграла золоту медаль для нашої країни. Хочу подякувати Збройним Силам України. Це медаль для всієї України, – сказала Ярослава Магучіх в інтерв’ю порталу Суспільне Спорт. Це вже друга золота олімпійська медаль для України на цьогорічних Іграх. Першу золоту медаль здобула жіноча команда у фіналі турніру з фехтування на шаблях.

Окрім золота на Олімпіаді в Парижі, яке здобула українська легкоатлетка Ярослава Магучіх, 4 серпня українка Ірина Геращенко виграла бронзу, подолавши висоту 1,95 м. Це перша олімпійська медаль для 29-річної Ірина.

– У мене був позитивний настрій. Потрібно зробити все можливе, щоб зайняти якнайвище місце. Я була спокійна, я танцювала, співала. Я зробила усе, що могла. Можна було зробити більше, це правда. Але я рада, що все так склалося, – сказала Ірина Геращенко в коментарі Суспільному.

Також цієї ночі український спортсмен Михайло Кохан завоював бронзу в метанні молота. 23-річний спортсмен став бронзовим призером Олімпійських ігор-2024, поступившись у фіналі лише канадцю Етану Кацберґу та угорцю Бенсе Халасу. Михайло Кохан вдруге брав участь в Олімпійських іграх. На Олімпіаді в Токіо український спортсмен був за крок від медалі, посівши четверте місце.

Особливим моментом фіналу стала остання, шоста спроба Михайла Кохана, пише Суспільне. Він жестом закликав усіх уболівальників до тиші на трибунах. І хоча шоста спроба не покращила результат українця, йому сподобалося, як стадіон відреагував на його прохання. – Відволікає, коли кричать і шумлять: "Давай, давай". Після спроби уже можна шуміти, – пояснив він.

Друга золота медаль для України. Зеленський: Українці вміють перемагати

Ярослава Магучіх зізналася, що була здивована, коли дізналася, що Україна за один вечір виграла три медалі на Олімпіаді. – Три медалі з легкої атлетики – це фантастика. Звичайно, я дуже рада, що нам дозволили підійти до Михайла та обійняти його. Тому що це такий історичний момент, коли українці виграють три нагороди в один день. Париж назавжди залишиться в моєму серці, - сказала вона.

– Дякую за цей результат. Українці вміють бути сильними та перемагати, – написав президент України Володимир Зеленський увечері 4 серпня.

3 серпня українці здобули першу золоту медаль на Олімпійських іграх у Парижі. Тоді чемпіонський титул здобула команда з фехтування у складі: Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова. У фіналі командного турніру українки перемогли Південну Корею з рахунком 45:42.

– Українське золото на Іграх у Парижі! Наша збірна з фехтування на шаблях: Ольга Харлан, Олена Кравацька, Аліна Комащук, Юлія Бакастова. Дякую за результат, за характер, за те, що українці перемагають! Вболіваємо за наших і підтримуємо всією країною. Україна і на Олімпійських іграх, і в такий час уміє надихати, – написав Володимир Зеленський на платформі X.