Relacja z Ukrainy

 • Bestialska egzekucja na oczach świata. Ukraina wstrząśnięta mordem. 'Nie prosił o litość'

  Bestialska egzekucja na oczach świata. Ukraina wstrząśnięta mordem. "Nie prosił o litość"

  Ukraińskie władze próbują zidentyfikować tożsamość żołnierza, który został rozstrzelany za wypowiedzenie słów: "Sława Ukrainie!". Rosyjscy oprawcy nagrali moment bestialskiej egzekucji i tym samym dostarczyli kolejny dowód na popełniane zbrodnie wojenne w Ukrainie. Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnia, że państwo znajdzie zabójców.

  Iryna Batiuk, LWÓW
 • Putin w Bachmucie wykończył rywala do tronu. Prigożyn błaga o pomoc: 'Koniec z nami' [WIDEO]

  Putin w Bachmucie wykończył rywala do tronu. Prigożyn błaga o pomoc: "Koniec z nami" [WIDEO]

  Jewgenij Prigożyn, zwany też "kucharzem Putina" bez przebierania w słowach ostrzegł przed możliwą porażką rosyjskiej armii w Bachmucie. To kolejny jego rozpaczliwy apel, bo najemnicy z PKW "Wagnera" narzekają na brak amunicji. Siły Zbrojne Ukrainy twierdzą, że "wagnerowcy" zbliżają się do upadku. Na sytuację w Bachmucie zareagował sam Wołodymyr Zełenski.

  Oleg Zabaruk
 • Rosjanie nagrali własne bestialstwo. Ta zbrodnia wojenna wstrząsnęła Ukrainą. 376. dzień wojny

  Rosjanie nagrali własne bestialstwo. Ta zbrodnia wojenna wstrząsnęła Ukrainą. 376. dzień wojny

  Szefem Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy został Semen Krzywonos. Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin powiedział, że bitwa o Bachmut ma bardziej znaczenie symboliczne niż strategiczne i operacyjne. Tymczasem według ministra obrony Ukrainy Ołeksija Reznikowa plan mobilizacyjny nie został jeszcze ukończony. Najważniejsze wiadomości z 376. dnia wojny.

  Anastasija Krupka, LWÓW
 • Gdynia tonie w czołgach i pojazdach opancerzonych. Dla kogo tyle broni? [WIDEO]

  Gdynia tonie w czołgach i pojazdach opancerzonych. Dla kogo tyle broni? [WIDEO]

  Do portu w Gdyni dostarczono ogromną ilość nowoczesnego sprzętu wojskowego. Nagranie z drona, które upubliczniono robi niesamowite wrażenie. Wśród jednostek są czołgi i pojazdy opancerzone. Wiadomo, że część uzbrojenia już wzmocniła wschodnią flankę NATO w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Media w Ukrainie spekulują, że Kijów może otrzymać część z tego uzbrojenia? Wydaje się to jednak mało prawdopodobne.

  Anastasija Krupka, LWÓW
 • Bestie i gwałciciele. Armia Putina zabrała na wojnę 'narzędzia tortur seksualnych'
 • Rosyjska armia stała się memem. Życie ma równowartość kawałka szynki, sera i pstrąga

  Rosyjska armia stała się memem. Życie ma równowartość kawałka szynki, sera i pstrąga

  Rosyjskie kierownictwo nie ustaje w próbach motywowania mężczyzn do wstępowania w szeregi armii. Tym razem nagrodą za ryzykowanie własnego życia mają być na zestawy spożywcze dla rodziny. Otóż w Moskwie w ramach konkursu będzie można otrzymać 800 takich paczek. Koszt każdego z nich to około dwóch tysięcy rubli, czyli około 117 złotych.

  Anastasija Krupka, LWÓW
 • Nawet 'kucharz Putina' mówi o porażce Rosji. 'Front upadnie, Krym upadnie'

  Nawet "kucharz Putina" mówi o porażce Rosji. "Front upadnie, Krym upadnie"

  Jewgienij Prigożyn, jedna z najbardziej wpływowych osób w otoczeniu Putina, właściciel i założyciel rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej "Wagner" zaczął publicznie wylewać żale. Według niego "wagnerowcy", którzy walczą o Bachmut, są "cementem", który utrzymuje cały front rosyjski. Prigożyn twierdzi, że wojna szybko zakończy się ze stratą dla Rosji, jeśli Grupa "Wagnera" wycofa się z Bachmutu.

  Julia Skoryk, LWÓW
 • Bachmut. Odłamek pocisku utknął w pobliżu serca. Lekarze uratowali życie dziecka

  Bachmut. Odłamek pocisku utknął w pobliżu serca. Lekarze uratowali życie dziecka

  - 16-letni Mykyta miał ogromne szczęście, bo fragment pocisku utknął zaledwie kilka milimetrów od aorty - mówią lekarze. Chłopiec został ranny, gdy wyszedł z domu po wodę. Okupanci ostrzelali dzielnicę mieszkaniową Bachmutu w rejonie Nowego Rynku. Zginęły dwie osoby, czetry zostały ranne, wśród nich Mykyta.

  Julia Tomczyszyn
 • Ukraińska restauracja nie spodziewała się tak ostrej reakcji z powodu wzoru na ścianach
 • Putin finansowo wysycha. 'Pieniądze skończą się w przyszłym roku'. Rosja coraz bliżej bankructwa?

  Putin finansowo wysycha. "Pieniądze skończą się w przyszłym roku". Rosja coraz bliżej bankructwa?

  Putin przez wiele lat zbierał fundusze na rozkręcenie machiny wojennej i przezimowanie sankcji. Nie mógł się jednak spodziewać tego, że ukraińska obrona będzie tak silna, a sankcje tak bolesne. Oleg Deripaska, jeden z rosyjskich miliarderów zebrał się na odwagę i wyraził opinię, że "zasoby finansowe Rosji mogą się wyczerpać już w przyszłym roku". Dlatego Moskwa pilnie potrzebuje inwestycji ze strony "przyjaznych państw".

  AZ
 • Tajemnicza eksplozja pod Moskwą, gdzie projektowano Iskandery. 'Gwizd i wybuch'

  Tajemnicza eksplozja pod Moskwą, gdzie projektowano Iskandery. "Gwizd i wybuch"

  2 marca około godziny 21:30 w Kołomnie słychać było głośny tajemniczy "gwizd i wybuch". Od razu pojawiło się pytanie, czy Rosja znów została zaatakowana? Miasto znajduje się w obwodzie moskiewskim, zaledwie 120 kilometrów od stolicy. W mediach społecznościowych Rosjanie tworzą różne teorie na ten temat. Piszą o naddźwiękowym samolocie, o "ćwiczeniach" i o "świecących oranżeriach".

  Olena Kowalska, LWÓW
 • Co za dywersja! Partyzanci ośmieszyli białoruską obronę. 372. dzień wojny w Ukrainie

  Co za dywersja! Partyzanci ośmieszyli białoruską obronę. 372. dzień wojny w Ukrainie

  Białoruscy partyzanci przez dwa tygodnie prowadzili zwiad lotniczy na lotnisku w Maczuliszczyach pod Mińskiem. Poseł do Parlamentu Europejskiego powiedział, kiedy Ukraina może stać się członkiem UE. W Rosji fasadę starego akademika przykryto banerem. Jednak najwięcej komentarzy na świecie wywołała informacja o tym, że miało dojść do starć w obwodzie briańskim Federacji Rosyjskiej. Najważniejsze wiadomości z 372. dnia wojny.

  Olena Kowalska, LWÓW
 • Nieznane drony atakują Moskwę. Rosjanie wpadają w panikę. 'Nie pozostaną bezkarni'
 • Caryca Kabajewa. 'Kochanka Putina' zamieszkała w złotej klatce. Dziennikarze dotarli do tajemnic
 • Armia Putina mocno krwawi. Takich strat nie było od czasów II wojny światowej. 371. dzień wojny w Ukrainie

  Armia Putina mocno krwawi. Takich strat nie było od czasów II wojny światowej. 371. dzień wojny w Ukrainie

  Pojawiły się informacje o gotowości ukraińskiego wojska do dalszej obrony Bachmutu. Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) oszacowało, że straty Rosji w wojnie z Ukrainą są największe od czasów II wojny światowej. Xi Jinping rozmawiał z Alaksandrem Łukaszenką o wojnie w Ukrainie. Minister spraw zagranicznych Ukrainy wymienił pięć porażek, jakie Rosja poniosła w ciągu roku. Najważniejsze wiadomości z 371. dnia wojny w Ukrainie.

  Julia Skoryk, LWÓW
 • Poznajcie niezwykłą 19-letnią Rusłanę. Te zdjęcia to też walka z Rosją

  Poznajcie niezwykłą 19-letnią Rusłanę. Te zdjęcia to też walka z Rosją

  19-latka Ruslana Danilkina dwa tygodnie temu straciła nogę w rosyjskim ostrzale artyleryjskim, kobieta służyła w armii jako operatorka łączności. Obecnie przebywa w szpitalu w Odessie, gdzie czeka na protezę, a po leczeniu planuje jak najszybciej wrócić na front i dalej bronić Ukrainy. Zdjęcia Rusłany opublikowane przez ukraińskiego fotografa obiegły cały świat. Dziennikarze Ukrayina.pl rozmawiali z jej rodziną.

  Wiktoria Trudko
 • Putin jest obrzydliwie bogaty. Zbija fortunę m.in. na wódce. Dziennikarze ujawniają jego sekrety
 • To zaboli Putina. Niemcy przekażą Skynex do strącania roju dronów. 370. dzień wojny w Ukrainie

  To zaboli Putina. Niemcy przekażą Skynex do strącania roju dronów. 370. dzień wojny w Ukrainie

  Władimir Putin oficjalnie potwierdził, że żołnierze należący do elitarnych jednostek FSB walczyli w Ukrainie. Z Kolei według Jensa Stoltenberga zakończenie wojny nie odnowi normalnych stosunków NATO z Rosją. Niemcy przełamują kolejną barierę i tym razem przekażą Ukrainie dwa nowoczesne systemy obrony powietrznej Skynex. Główne wiadomości z 370. dnia wojny.

  Anastasija Krupka, LWÓW
 • Propaganda tworzy 'Batalion Chmielnickiego'. Rosyjskie paszporty wciskane na siłę
 • Rosja zmienia taktykę ataków rakietowych. 'Naprawdę uczą się na swoich błędach'. 369. dzień wojny
 • Brutalna diagnoza stanu Putina. Były generał FSB: Jest przerażony i się ukrywa

  Brutalna diagnoza stanu Putina. Były generał FSB: Jest przerażony i się ukrywa

  Od wielu miesięcy mnożą się teorie o fatalnym stanie zdrowia Władimira Putina. Na zdjęciach widać, że rosyjski dyktator mocno się zmienił, a jeden z jego byłych współpracowników właśnie udzielił wywiadu brytyjskiej prasie. - Prezydent Rosji Władimir Putin jest w złym stanie psychicznym i ukrywa się przed ludźmi - uważa były szef FSB Moskwy Jewgienij Sawostjanow. Według niego dyktator coraz bardziej boi się realnego "kipiącego" gniewu społecznego.

  Julia Skoryk, LWÓW
 • Twarz Oleny stała się symbolem brutalności Rosjan. Jak zmieniło się jej życie?
 • Pracownik elektrowni Zaporoże ujawnia okrucieństwa Rosjan. 'Uciekłem dopiero za trzecim razem' [TYLKO U NAS]

  Pracownik elektrowni Zaporoże ujawnia okrucieństwa Rosjan. "Uciekłem dopiero za trzecim razem" [TYLKO U NAS]

  Od blisko roku Energodar znajduje się pod okupacją armii rosyjskiej, a Elektrownia Jądrowa Zaporoże pod kontrolą zaborców. Większość mieszkańców opuściła miasto. Wśród nich jest mój rozmówca, pracownik elektrowni jądrowej Zaporoże, który dziś mieszka w Polsce. Udało mu się to jednak dopiero za trzecim razem. Opowiedział mi o nowym porządku w mieście, obozach filtracyjnych i sztuczkach, dzięki którym przedostał się na bezpieczny teren.

  Nadiya Fedeczko
ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ