Українка Ярослава Магучіх вперше завоювала титул чемпіонки світу зі стрибків у висоту

Після двох срібних медалей українка вперше тріумфує на світовій першості. Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх стала чемпіонкою світу зі стрибків у висоту. У Будапешті вона здобула "золото" з результатом 2.01 метра. Українка виграла напружене протистояння із двома австралійками.

Ярослава Магучіх вперше в кар'єрі стала чемпіонкою світу зі стрибків у висоту

Українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх здобула золоту медаль чемпіонату світу з легкої атлетики, що відбувіся у столиці Угорщини. На стадіоні у Будапешті 21-річна дніпрянка підкорила висоту 201 см. Ця перемога стала першою перемогою України на чемпіонатах світу за останні 10 років.

Ярослава Магучіх після перемоги поділилася першими враженнями: «Неймовірно почуваюся. Все-таки здобула золото для своєї країни. Ми ніколи не здаємося і будемо боротися до самого кінця».

Друге та третє місце отримали австралійські спортсменки Елінор Паттерсон і Нікола Оліслагерс (в обох – 1,99 метра).

Ярослава Магучіх також отримала ліцензію на участь в Олімпіаді-2024

Магучіх, бронзова олімпійська призерка Токіо-2020, двічі зупинялася за крок від звання чемпіонки світу. У 2019-му та 2022-му роках вона вигравала срібні медалі, поступаючись Марії Ласіцкене та австралійці Елеанор Паттерсон відповідно.

Марина Бех-Романчук стала дворазовою віцечемпіонкою світу

Марина Бех-Романчук стала дворазовою віцечемпіонкою світу, додавши до срібла у стрибках в довжину зразка Дохи-2019 медаль такого ж ґатунку в потрійному стрибку у Будапешті. При цьому вихованка Вадима Крушинського показала другий найкращий результат в кар'єрі - 15.00 метрів.

«Ця медаль є повним відображенням праці, моїх бажань, сліз, випробовувань, віри та поразок…І вона по своєму цінна та важлива для мене», — прокоментувала завойовану медаль спортсменка.

Ірина Геращенко, інша українка у фіналі, досі лише одного разу претендувала на медалі. Минулого року в американському Юджині українка лише за спробами поступилася італійці Елені Валлортігарі місцем на подіумі.

Поза цьогорічним фіналом залишилися дві інші українки — Юлія Левченко та Юлія Чумаченко. У кваліфікації вони зупинилися на позначках у 1.89 та 1.85 метра відповідно, не пройшовши до п'ятнадцяти претенденток на нагороди.

Магучіх — друга чемпіонка світу зі стрибків у висоту в історії України. Та перша — з 1999 року, коли в Севільї "золото" здобувала Інга Бабакова.

В усіх легкоатлетичних дисциплінах на чемпіонатах світу Україна виграє перше "золото" з 2013 року. Тоді Богдан Бондаренко став чемпіоном зі стрибків у висоту, а Ганна Мельниченко — у семиборстві.

Нагадаємо, український боксер Олександр Усик переміг нокаутом британця Даніеля Дюбуа та відстояв чемпіонські титули у надважкій вазі.