Кубок володарів кубків УЄФА. Українці вигравали європейський трофей тричі

Кубок володарів кубків УЄФА українські футбольні команди вигравали тричі. Двічі Динамо (Київ) та один раз Шахтар (Донецьк). Київська команда стала одною із п`яти серед тих, хто вигравав Кубок Кубків більше одного разу. А "гірники", перші й досі єдині в незалежній історії українського футболу, здобули євротрофей.

Кубок володарів кубків УЄФА українські команди вигравали тричі

Пам'ятними для українців є 1975 і 1986 роки, оскільки тоді київське Динамо виграло турнір.

А у 2009 році вперше і досі єдиний раз в незалежній історії українського футболу вітчизняний клуб здобув євротрофей. Донецький «Шахтар» виграв останній розіграш Кубка УЄФА.

З наступного року турнір хоч і продовжив існувати, але вже в трохи іншому форматі, під назвою Ліги Європи.

Що відомо про перемогу Динамо (Київ) у 1975 і 1986 роках

14 травня 1975 року на базельському стадіоні «Санкт-Якоб» за присутності 13 тисяч глядачів, відбувся фінал Кубка володарів кубків УЄФА. Забивши на 17-й хвилині «швидкий» гол (Володимир Онищенко), кияни дуже впевнено провели гру і здобули перемогу 3:0 (голи забили Онищенко та Блохін). Це був перший випадок, коли український клуб виграв європейський клубний турнір.

Другий фінальний матч Кубка володарів кубків УЄФА відбувся 2 травня 1986 року на стадіоні "Стад Жерлан" у Ліоні. Тоді зустрілися Динамо Київ і Атлетіко Мадрид.

Свій прекрасний виступ у розіграші турніру вони увінчали чудовою перемогою, повторивши своє досягнення 1975 року. Підопічні Лобановського відправили у ворота "матрацників" три голи.

Голами відзначилися Олександр Заваров, Олег Блохін і Вадим Євтушенко.

Що відомо про перемогу "Шахтаря" (Донецьк) у 2009 році

20 травня 2009 року, донецький Шахтар зіграв у фіналі Кубка УЄФА - останньому фіналі турніру перед його перейменуванням у Лігу Європи УЄФА.

Той поєдинок відбувся на стадіоні Шюкрю Сараджоґлу в Стамбулі (Туреччина), а суперником "гірників" став бременський Вердер.

У важкому поєдинку "помаранчево-чорні", яких тоді тренував Мірча Луческу, зуміли у додатковий час здобути перемогу з рахунком 2:1.

Перший гол Шахтар забив у середині першого тайму - на 25-й хвилині поєдинку Луїс Адріано вийшов віч-на-віч із голкіпером Тімом Візе і красиво перекинув м'яч над його головою.

Але лише за 10 хвилин після цього голкіпер "гірників" Андрій П'ятов помилився, відбиваючи удар із дальнього штрафного від бразильця Налдо, і м'яч усе ж таки опинився в сітці. Попри всі спроби, до кінця основного часу команди більше не забили.

Екстратайми були досить напруженими й активними, що призвело до швидкого голу - на 98-й хвилині зустрічі Жадсон після передачі Даріо Срни з правого флангу вивів Шахтар уперед.

Маючи перевагу, підопічні Мірчі Луческу вже не втратили можливість заволодіти трофеєм і зуміли протриматися до кінця овертаймів.

Нагадаємо, на війні поліг 22-річний футболіст Микола Жидков. Він призупинив виступи за польський клуб лише для того, щоб захищати рідну землю. Після останнього матчу команда влаштувала йому коридор пошани.

Дивись відео Сучасний чемпіон світу серед лицарів. У поєдинку він, як машина, а зброю зберігає у гаражі