Краків. Українка перемогла на престижному вуличному забігу

Минулих вихідних відбувся 13-кілометровий забіг вулицями Кракова Bieg Trzech Kopców ("Забіг трьох курганів"). Його лідеркою з-поміж жінок стала громадянка України Вікторія Калюжна, яка подолала дистанцію з приголомшвилим результатом.

Bieg Trzech Kopców — це єдиний в Польщі гірський забіг у центрі великого міста, пише biegtrzechkopcow.pl. Його 13-кілометровий маршрут (зі 160-метровим перепадом висот) з’єднує три краківські кургани — Кракуса, Костюшка та Пілсудського. У забігу взяли участь 2710 осіб з 16 країн. 2705 з них прибули до фінішу.

15. Bieg Trzech Kopców: найкращими стали українка і кенієць

У жіночій класифікації "Забігу трьох курганів" перше місце серед жінок посіла українка Вікторія Калюжна, яка подолала дистанцію за 47 хвилин 21 секунду. Завдяки такому результату вона випередила чемпіонку Європи з марафону, польку Олександру Лісовську — та фінішувала з результатом 48 хвилин 43 секунди. Третє місце дісталося українці Валентині Верецькій, яка рік тому була другою в цьому забігу. Вона закінчила дистанцію за 49 хвилин 49 секунд.

Титул міжнародного чемпіона Кракова з гірського бігу серед чоловіків здобув кенієць Давид Кіпроно Метто — він подолав 13-кілометровий маршрут, що з’єднує три краківські кургани, за 40 хвилин 57 секунд. Це вдруге він виявився найкращим у заходах цьогорічної Королівської бігової тріади — навесні він уже тріумфував на 19-му марафоні Cracovia.

Друге місце серед чоловіків посів переможець такого ж забігу у 2018 та 2019 роках Томаш Грицько (його час — 41:35), а третім став чинний віце-чемпіон Польщі з півмарафону Матеуш Качор (час 41:44).

15. Bieg Trzech Kopców: як нагородили учасників?

Найкращі гравці та учасники загального заліку отримали медалі та чеки на 4, 3 та 2 тисячі злотих відповідно.

З нагоди ювілейного, 15-го, проведення заходу нагороди також отримали учасники, які прибули до фінішу 15-ми. Серед жінок це була Магдалена Ортил, а серед чоловіків — Лукаш Севійол. На етапі також відзначили учасників усіх попередніх "Забігів трьох курганів" — Анджея Лаховського, Марчіна Томчика, Ярослава Куча, Конрада Грицко, Богуслава Каліцінського та Едварда Вьорека.

До слова, на вихідних також відбувся Гданський напівмарафон (дистанція понад 21 кілометр). Тут серед чоловіків третім став українець Віталій Кузнєцов, який показав час 1 година 9 хвилин 44 секунди і пропустив вперед тільки двох поляків. А серед жінок другою фінішувала українка Вероніка Калашнікова з результатом 1 година 24 хвилини 43 секунди. Вона відстала лише від польки Наталії Мерзлікін (її показник — 1 година 22 хвилини 30 секунд).

Дивись відео Ukrayina.pl - відвідайте наш сайт!