Zmasowany atak ukraińskich dronów. Bolesne straty dla Rosjan.

Około 102 dronów zaatakowało wczoraj wieczorem Federację Rosyjską i terytorium okupowanego Półwyspu Krymskiego. Zaatakowano podstację w Sewastopolu, port w Noworosyjsku i rafinerię ropy naftowej w Tuapse. W Sewastopolu nie ma prądu, w szkołach odwołano zajęcia.

W czwartek wieczorem w rosyjskich regionach było słychać eksplozję. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało o rzekomym zestrzeleniu 102 dronów. Większość dronów zaobserwowano nad terytorium okupowanego Krymu, było ich tam ponad 50. Rosyjska obrona powietrzna rzekomo zestrzeliła 44 dronów nad terytorium Kraju Krasnodarskiego, 6 nad terytorium obwodu biełgorodzkiego i jeden dron nad obwodem kurskim. Ponadto w nocy lotnictwo morskie i łodzie patrolowe rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zniszczyły sześć bezzałogowych łodzi na Morzu Czarnym, czytamy w komunikacie rosyjskiego resortu obrony. 

Zobacz wideo Jakie są szanse, że Ukraina odzyska ziemie z 2014 roku? [Q&A Gazeta.pl]

Sewastopol bez prądu. Skutek największych ataków dronów na miasto

Okupacyjny gubernator Sewastopola Michaił Razwożajew powiedział, że w wyniku ataku dronów miasto częściowo straciło energię elektryczną. Z jego informacji wynika, że lokalna podstacja została uszkodzona przez drona. - Przywrócenie jej działania zajmie co najmniej jeden dzień. W związku z obecną sytuacją postanowiłem odwołać zajęcia we wszystkich szkołach, średnich szkołach zawodowych i przedszkolach - powiedział przedstawiciel okupacyjnych władz. Rosyjskie media propagandowe już nazwały ostatnie ataki "największymi kombinowanymi atakami na miasto".

Największy port w Rosji i magazyn ropy zaatakowane

W nocy słychać było eksplozje także w rosyjskim mieście Tuapse w Kraju Krasnodarskim. Jest to port nad Morzem Czarnym, niedaleko Soczi i Krasnodaru. Lokalne władze poinformowały o pożarze w rafinerii ropy naftowej. - W wyniku katastrofy drona na terenie rafinerii wybuchł pożar, a służby specjalne rozpoczęły jego gaszenie. Według wstępnych informacji nie było ofiar - poinformował sztab operacyjny Kraju Krasnodarskiego. 

Eksplozje słychać było również w Noworosyjsku, 170 kilometrów od Tuapse. Lokalni mieszkańcy twierdzą, że było ich co najmniej 26. Niektórzy mieszkańcy w mediach społecznościowych piszą, że drony zaatakowały terminal paliwowy w Noworosyjsku i terminal Transneft. Port i część miasta są bez prądu. Port morski Noworosyjsk jest jednym z największych portów na Morzu Czarnym i największym portem w Rosji. Jest rekordzistą wśród rosyjskich portów pod względem długości linii cumowniczej, która wynosi 8,3 km. Port morski znajduje się na północno-wschodnim wybrzeżu Morza Czarnego.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ