Mecz Polska - Ukraina. Ukraiński komentator: To najlepsza reprezentacja w naszej historii

Władysław Jacenko
W piątkowy wieczór na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski rozegra przedostatnie spotkanie towarzyskie przed startem Euro 2024. Polska zmierzy się z Ukrainą. - Uważam, że obecna ukraińska reprezentacja jest najlepszą w swojej historii. Jednak nie wszyscy Ukraińcy będą mogli obejrzeć mecz, ponieważ w warunkach wojennych nie każdy ma prąd - mówi w rozmowie z Ukrayina.pl Kostyantyn Dultsev, ukraiński dziennikarz sportowy, jeden z komentatorów meczu Polska - Ukraina.

- Każdy mecz, w którym teraz uczestniczy Ukraina, jest ważny dla Ukraińców. Uważam, że na tych mistrzostwach Europy Ukraina może osiągnąć nie gorszy wynik, niż na poprzednich. Teraz reprezentacja jest silniejsza. Uważam wręcz, że obecna reprezentacja jest najlepszą w swojej historii, zaczynając od 1992 roku. Jest silniejszą reprezentacji, w której byli Serhij Rebrow i Andrij Szewczenko. Teraz mamy dużo więcej gwiazd w ekipie - mówi w rozmowie z Ukrayina.pl Kostyantyn Dultsev.

Zobacz wideo Z jakim nastawieniem Polska pojedzie na Euro 2024? Lewandowski odpowiada

Mecz Polska - Ukraina. "Jest ważny jest pod względem naszej przyjaźni"

W rozmowie z nami Kostyantyn Dultsev podkreśla, że Polska jest partnerem strategicznym dla Ukrainy, co zawsze czuć także wśród kibiców piłki nożnej. - Z Polską w 2012 roku organizowaliśmy mistrzostwa Europy, które odbyły się na bardzo wysokim poziomie. Ten mecz ważny jest także pod względem przyjaźni naszych krajów - mówi ukraiński dziennikarz sportowy.

- Nie wszyscy w Ukrainie będą mogli obejrzeć ten mecz, ponieważ w warunkach wojennych nie każdy ma prąd. Dużo ludzi będzie słuchało transmisji w radiu. W czasach całkowitego blackoutu już komentowałem mecze, mieliśmy naprawdę dużo słuchaczy. Dzisiaj też będziemy komentować tę rywalizację w radiu - dodaje.

Ukraiński komentator przewiduje, że w tym meczu może być remis, jednak ma duże oczekiwania od gry ukraińskiej reprezentacji. 

- Dla Polski to już piąte z rzędu finały Euro. W tym roku nie ma wielkich oczekiwań od polskiej reprezentacji. Wydaje mi się, że to po raz pierwszy od lat, kiedy od Polski nie oczekują niczego wyjątkowego. Są też opinie, że polskiej reprezentacji nie uda się wyjść z grupy. Będzie musiała zmierzyć się z Francją, Holandią i Austrią. Możliwe, że Polacy będą walczyć z Austrią o trzecie miejsce. Jednak Robert Lewandowski mówi, że to nawet dobrze, że kibice nie oczekują zbyt wiele, ponieważ Polska ma szanse sprawdzić niespodziankę - mowi Kostyantyn Dultsev.

Do tej pory reprezentacja Polski mierzyła się z Ukrainą dziewięć razy, z czego cztery mecze kończyła zwycięstwem, były dwa remisy, a trzy razy schodziła z murawy pokonana. Towarzyskie spotkanie Polska - Ukraina przed Euro 2024 odbędzie się w piątek 7 czerwca o godz. 20:45. Transmisję z tego meczu przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie starcie może obejrzeć na stronie sport.tvp.pl. 

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ