Siergiej Szojgu powiedział, kiedy Rosja osiągnie cel i zakończy wojnę

Podczas posiedzenia Ministerstwa Obrony Rosji z generałami jego szef Siergiej Szojgu zapowiedział, że władze zwiększą dostawy nowoczesnej broni dla armii rosyjskiej. Zdradził, kiedy spodziewa się zakończenia wojny w Ukrainie.

Minister obrony Rosji zapowiedział datę końca działań

We wtorek Minister Obrony Rosji spotkał się z rosyjskimi generałami na posiedzeniu, podczas którego opowiedział o planach ministerstwa na najbliższy czas. Podsumował działania i obiecał, że władze Rosji zwiększą dostawy nowoczesnej broni wojskowej dla armii rosyjskiej.

Zwiększamy siłę bojową Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, m.in. poprzez dostarczanie nowoczesnej broni i doskonalenie wyszkolenia żołnierzy, z uwzględnieniem doświadczeń ze specjalnej operacji wojskowej

– powiedział Siergiej Szojgu na posiedzeniu Ministerstwa Obrony Rosji. 

Jak informują rosyjskie media propagandowe, na posiedzeniu zarządu z rosyjskimi generałami, Szojgu określił, że zaplanowane cele w wojnie z Ukrainą zostaną osiągnięte do 2025 roku.

Konsekwentna realizacja wojennego planu działań w Ukrainie pozwoli nam osiągnąć zamierzone cele do 2025 roku

– podkreślił minister obrony Rosji.

Siergiej Szojgu powiedział, że rosyjscy żołnierze Południowego Okręgu Wojskowego będą mogli otrzymać w tym roku 5,5 tys. sztuk najnowocześniejszego sprzętu wojskowego. Poinformował również, że od początku 2023 roku liczba oficerów w okręgu południowym wzrosła o 11 tys. osób, a personelu kontraktowego o 30 tys. osób. 

Zobacz wideo Marcin Ociepa: Agresywną politykę Putina trzeba było powstrzymać 15 lat temu

Minister obrony przekazał, że Rosja planuje uformować nową formację sił powietrzno-desantowych, w związku z tym rzekomo może zwiększyć się ich zdolność do uderzenia.

Kontynuujemy wyposażanie sił powietrzno-desantowych w najnowocześniejsze uzbrojenie. Od początku roku formacje i jednostki wojskowe otrzymały ponad dwa tysiące sztuk wyposażenia oraz pięć i pół tysiąca zestawów sprzętu desantowego i systemów spadochronowych

- mówił szef ministerstwa obrony Rosji.

Według rosyjskiego Ministra Siergieja Szojgu wdrożenie zaplanowanych działań pozwolą wojsku rosyjskiemu do końca roku prawie dwukrotnie zwiększyć potencjał bojowy, a ich możliwości ogniowe wzrosną o 20 procent.

Do końca roku we wszystkich dywizjach Sił Powietrznych zostanie utworzona brygada logistyczna oraz bataliony naprawczo-renowacyjne. Brygada artylerii zakończy rekrutację w pełnym składzie

– powiedział Szojgu.

Czy rzekomo zabity generał Sokołow był na posiedzeniu?

W ubiegły piątek kwatera główna rosyjskiej Floty Czarnomorskiej została zaatakowana przez brytyjskie rakiety Storm Shadow. Władze ukraińskie przekazały, że w ataku na Flotę Czarnomorską zginął m.in. szef Floty Czarnomorskiej admirał Wiktor Sokołow. Informacja ta do tej pory nie została potwierdza przez stronę rosyjską. Ministerstwo Obrony umieściło w internecie wideo przedstawiające spotkanie dowódców z Siergiejem Szojgu. Na rosyjskim materiale mężczyzna podobny do Sokołowa uczestniczy w spotkaniu za pośrednictwem wideokonferencji. BBC i CNN zwróciły jednak uwagę, że nie jest jasne, kiedy dokładnie dokument został nakręcony. Do tej pory nie wiadomo, czy na wtorkowym spotkaniu był Sokołow w czasie rzeczywistym, czy nagrany. Za jego plecami widniała poduszka podłożona pod głowę. Dolna część ciała była ukryta. 

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ