Rosjanie przebierają się w mundury ukraińskich wojskowych. Jak wygląda sytuacja na froncie?

Wojskowi z Ukrainy zauważyli sytuacje, gdzie wojsko rosyjskie podszywa się pod Siły Zbrojne Ukrainy. Rosjanie zakładają ukraińskie mundury wojskowe, a później w tym przebraniu biorą udział w operacjach bojowych na pierwszej linii frontu. Rosjanie nadal próbują okrążyć Awdijiwkę.

Na wschodnim kierunku rosyjscy żołnierze przebierają się w mundury wojskowe ukraińskich wojskowych. O tym poinformował rzecznik ukraińskich sił na kierunku taurydzkim Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Sztupun. Informacje te przekazał w telewizyjnym maratonie "Jedyne wiadomości". 

Wojsko rosyjskie chwyta się ostatnich sił

Rosjanie cały czas cynicznie naruszają zasady prowadzenia wojny. Oprócz ciągłego terroru nad cywilną ludnością Ukrainy odnotowuje się także przypadki przebierania się wroga w ukraińskie mundury wojskowe i prowadzenia w tej formie działań bojowych

– wyjaśnił Sztupun w programie "Jedyne wiadomości". 

Zobacz wideo Według Marcina Ociepy, Agnieszka Holland wpisuje się w narrację Kremla

Omawiając sytuację na froncie Ołeksandr Sztupun podkreślił, że Rosjanie po raz kolejny próbują przedrzeć się do rejonu Siewiernego i Awdijiwki. Nie przestają rezygnować z prób otoczenia terenów tych miast, a także kontynuują próby zaatakowania Marijinki. 

Wojsko ukraińskie twierdzi, że Rosja stale dąży do nadrobienia strat na froncie, ponieważ najwyższe rosyjskie dowództwo wojskowe musi wykazać się przynajmniej namacalnymi sukcesami, a ich obecnie nie ma. W związku z tym, zdaniem Sztupuna, rosyjskie wojsko stosuje taktykę zmasowanych ataków bez odpowiedniego wcześniejszego przygotowania.

Sytuacja operacyjna na wschodzie i południu Ukrainy pozostaje trudna

W ciągu ostatniej doby (stan na 25 września), doszło do 24 starć bojowych. W kierunku pozycji ukraińskich żołnierzy i tereny cywilnej infrastruktury wróg wystrzelił 52 salwy rakietowe. Jak wynika z informacji Generalnego Sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy, w wyniku rosyjskiego ataku terrorystycznego wśród ludności cywilnej są ofiary śmiertelne. Doszło do zniszczenia prywatnych budynków mieszkalnych.

W kierunku Melitopola, na wschodzie Ukrainy, wojsko ukraińskie kontynuuje działania ofensywne. Ukraińscy żołnierze skutecznie odparli ataki wroga w rejonie Robotyno w obwodzie zaporoskim. Rosjanie przeprowadzili naloty w okolicach Werbowego, Małej Tokmaczki i Nowodaniliwky obwodu zaporoskiego. Ponad 10 miejscowości zostało ostrzelanych. Między innymi ostrzałom były poddane Gulajpole, Jehoriwka, Nowodaniliwka, Nowoandriiwka i Pławni obwodu zaporoskiego.

Rosjanie ponoszą liczne straty

Jak wynika z codziennego raportu Siły Powietrzne Sił Obronnych Ukrainy,  przeprowadzono 8 uderzeń na terenach, na których skoncentrowane były broń i sprzęt wojskowy Rosjan. Ukraińskie jednostki sił rakietowych trafiły w dwa kompleksy rakiet przeciwlotniczych, a do tego zlikwidowano jeden magazyn amunicji wroga.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ