Budanow o możliwości zamrożenia wojny w Ukrainie: Kijów na to nie pójdzie

Ukraina nie zgodzi się na zamrożenie wojny z Rosją, ponieważ oznaczałoby to uznanie okupacji ukraińskich terytoriów. Oświadczył szef wywiadu Ukrainy Kyryło Budanow. "To się nigdy nie stanie" - stwierdził Budanow w wywiadzie dla CBC News. W tym czasie rosyjski dyktator Władimir Putin zagroził "tragicznymi konsekwencjami" krajom, które odważą się wysłać swoje wojsko na Ukrainę.

Szef wywiadu Ukrainy Kyryło Budanow stwierdził, że Ukraina nigdy nie zgodzi się na "zamrożenie" konfliktu z Rosją, ponieważ de facto oznaczałoby to uznanie okupacji własnych terytoriów. Budanow, powiedział to w wywiadzie dla CBC News.

"To się nigdy nie stanie": Budanow o "zamrożeniu" wojny z Rosją

Według niego Rosjanie byliby bardzo szczęśliwi, gdyby zamrozili wszystko tak, jak jest teraz, zmuszając Ukrainę do uznania okupowanego terytorium za rosyjskie.

W takim przypadku świętowaliby zwycięstwo. To się nigdy nie stanie

- podkreślił Budanow.

Moskwa miała dostęp do ukraińskiego planu kontrofensywy

Na konferencji prasowej 25 lutego prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że ukraiński plan kontrofensywy z ubiegłego roku był znany w Moskwie przed jej rozpoczęciem. Przywódca państwa nie ujawnił, kto jest winny "wycieku" planu kontrofensywy.

Nasz plan kontrofensywy w zeszłym roku był na stole w Kremlu przed jej rozpoczęciem. Dlatego im mniej osób zna nasze plany, tym szybsze zwycięstwo i nieoczekiwany wynik dla Rosji na polu bitwy

- powiedział Zełenski.

Budanow w wywiadzie dla CBC News również przyznał, że Rosji udało się uzyskać tajne informacje o ukraińskich planach kontrofensywy.

Nie powiem więcej niż prezydent. Otrzymaliśmy, powiedzmy, informacje, dowody na to, że plany były znane Rosji. To poważny problem i podejmujemy pewne działania

- dodał szef wywiadu obronnego.

Zobacz wideo Tusk reaguje na groźby Putina. "Trzeba to traktować śmiertelnie serio"

Putin ostrzega przed "realnym zagrożeniem" wojną nuklearną

Rosyjski dyktator Władimir Putin zagroził "tragicznymi konsekwencjami" krajom, które odważą się wysłać swoje wojska na Ukrainę.

Putin złożył takie oświadczenie podczas przemówienia do Zgromadzenia Federalnego 29 lutego, komentując słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona o możliwości wysłania obcych wojsk w Ukrainę.

Zachód mówi, że Rosja rzekomo zamierza zaatakować Europę, co jest nonsensem... Mówią o możliwości wysłania wojsk NATO na  Ukrainę, ale pamiętamy los tych, którzy kiedyś wysłali swoje kontyngenty do naszego kraju. Ale teraz konsekwencje dla ewentualnych interwencjonistów będą o wiele bardziej tragiczne. Muszą zrozumieć, że mamy również broń, która może uderzyć w cele na ich terytorium

- powiedział Putin. Dyktator mówił również o "realnym zagrożeniu" wojną nuklearną, która oznaczałaby zniszczenie ludzkości.

Wszystko, co oni (Zachód i USA) wymyślają i czym straszą cały świat, jest realną groźbą konfliktu z użyciem broni jądrowej, co oznacza zniszczenie cywilizacji

- powiedział Putin.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ