14 września około godziny 17 w Krzywym Rogu rozległy się potężne eksplozje. Szef administracji wojskowej miasta Ołeksandr Wilkuł potwierdził atak rakietowy. - Krzywy Róg, atak rakietowy. Proszę pozostać w schronach - ostrzegał. Chwilę później nastąpił kolejny atak.
Krzywy Róg to rodzinne miasto prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.
14 września Wołodymyr Zełenski odwiedził Izium, wyzwolone kilka dni temu od okupantów miasto w obwodzie charkowskim. Tam uroczyście wzniesiono ukraińską flagę. - Wcześniej, kiedy patrzyliśmy w górę, zawsze szukaliśmy błękitnego nieba. Dziś, kiedy patrzymy w górę, szukamy tylko jednej rzeczy - flagi Ukrainy. Nasza niebiesko-żółta flaga powiewa już w odzyskanym Iziumie. I tak będzie w każdym ukraińskim mieście i wsi. Zmierzamy się tylko w jednym kierunku - do przodu i do zwycięstwa - powiedział Zełenski.
Szef wydziału śledczego policji obwodu charkowskiego Serhij Bołwinow poinformował, że podczas przesłuchań ludzie byli torturowani prądem. - Obecnie mamy jedną potwierdzoną śmierć osoby w wyniku tortur. Znamy dane osobowe ofiary i miejsce pochówku - powiedział Bołwinow.
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zdemaskowała w Kijowie sędziego Północnego Gospodarczego Sądu Apelacyjnego, który spodziewał się zajęcia Ukrainy przez Rosjan. Sprawca usprawiedliwiał okrucieństwa okupantów, wypowiadał się pogardliwie o ukraińskich obrońcach i namawiał znajomych do współpracy z wrogiem. Sędzia został uznany za podejrzanego. Jednak ze względu na brak ustawowego uregulowania funkcjonowania Naczelnej Rady Sądownictwa jego zatrzymanie było niemożliwe.
Były dowódca armii amerykańskiej w Europie, generał Ben Hodges, powiedział "The Telegraph", że przywództwo Rosji przeżywa kryzys zaufania. Wezwał do przygotowania się na upadek Rosji. - Jeśli nie przygotujemy się na taką możliwość w taki sam sposób, w jaki nie przygotowaliśmy się na upadek Związku Radzieckiego, może to spowodować ogromną niestabilność w naszej geopolityce - powiedział generał.
Wideo z minibusa w Odessie udostępnił w Telegramie dziennikarz wojskowy Andrij Caplijenko. Widzimy na nim, że pasażerowie nie chcą wypuścić kobiety z pojazdu. Mówią, że robiła telefonem zdjęcia obiektów wojskowych. W telefonie zdrajczyni znaleziono korespondencję z rosyjskim kuratorem.
Łączne straty bojowe rosyjskiej armii od 24.02 do 14.09 wyniosły w przybliżeniu: