Ukraińskie wojenne babcie robią furorę. Te trzy filmy sprawią, że się uśmiechniesz

Podczas deokupacji obwodu mikołajowskiego i prawego brzegu obwodu chersońskiego pojawiło się wiele przejmujących nagrań prezentujących, jak miejscowa ludność wita wojsko ukraińskie (SZU), ale były też zabawne filmy. W szczególności użytkownikom mediów społecznościowych spodobały się wideo o tym, jak babcie w Ukrainie pomagają żołnierzom w walce z Rosjanami. Te trzy filmy z pewnością sprawią, że się uśmiechniesz.

Dowództwo operacyjne "Południe" poinformowało, że w ciągu tygodnia od 7 do 13 listopada ukraińskie wojsko zajęło ponad 4,5 tysiąca kilometrów kwadratowych na prawym brzegu Dniepru. To prawie dwieście miejscowości. 11 listopada Ministerstwo Obrony Ukrainy ogłosiło wyzwolenie Chersonia z rąk okupantów. Ukraińska armia wkroczyła do głównego miasta obwodu. Mieszkańcy regionu wyszli na ulice, by spotkać się z ukraińskim wojskiem i świętować wyzwolenie.

Babcia z obwodu chersońskiego cieszy się z porażki Rosjan

Mieszkańcy terenów wyzwolonych witają ukraińskich obrońców z nieopisaną radością i dziękują im za wyzwolenie spod okupacji. Z wieloma z nich wojsko dzieli się szczegółami, w jaki sposób niszczyli wroga.

W jednej miejscowości ukraińscy żołnierze pokazali mieszkance, jak zniszczyli sprzęt okupantów w pobliżu jej wsi. Wideo przedstawia nagrania z Jewgenijówki, Wasyliwki, Bobrowego Kuta i Snihurówki. Babcia jest zafascynowana tym, co zobaczyła i cały czas chwali wojskowych mówiąc: "Och, jak pięknie płonie!"

Babcia zbierała pociski wrogów i przekazywała je siłom ukraińskim

Szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak opublikował kolejny film o ukraińskiej babci, która zbierała naboje zostawione przez rosyjskich okupantów i przekazywała je ukraińskiemu wojsku. - Dlatego jesteśmy niezwyciężeni. Świetna ukraińska babcia - skomentował klip.

Babcia prowadzi rejestr zneutralizowanych Rosjan

Sztab Generalny SZU codziennie publikuje dane o stratach okupantów. W 264. dniu wojny ukraińskie wojsko zlikwidowało już 81 370 najeźdźców. Ukraińska babcia też uważnie śledzi statystyki nieodwracalnych strat wroga. Kobieta codziennie zapisuje nowe liczby podane w raportach. Film z liczbą ofiar wroga opublikowała jej wnuczka.

Wideo spodobało się Ukraińcom i szybko stało się popularne. Ludzie żartują, że teraz Ukraina ma "doskonałą księgową wojskową". Zareagowało na to nawet Ministerstwo Obrony Ukrainy. "Na Twitterze często jesteśmy pytani, jak prowadzimy dzienne statystyki strat przeciwnika. Odpowiedź jest taka: robimy to bardzo dokładnie i precyzyjnie, bez prawa do pomyłki. A dla kontroli przeprowadzane jest równoległe wyliczenie w każdym ukraińskim domu – zażartował departament.

Zobacz wideo "Коли Україна може реально вступити до ЄС? "
Posłuchaj podcastu Епізод 3. Що таке європейські цінності? Розмова з Іветтою Делікатною
ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ