Caryca Kabajewa. "Kochanka Putina" zamieszkała w złotej klatce. Dziennikarze dotarli do tajemnic

Alina Kabajewa, uważana za kochankę prezydenta Rosji Władimira Putina, zamieszkała w nowej rezydencji o powierzchni 1200 metrów kwadratowych. Posiadłość ma własne molo, a na miejsce można dotrzeć jedynie specjalną linią kolejową.

Niezależni rosyjscy dziennikarze od lat utrzymują, że Alina Kabajewa jest matką co najmniej jednego dziecka prezydenta Rosji, a niektórzy twierdzą, że nawet trojga. Rosyjski portal "Meduza" ujawnił właśnie nowe fakty dotyczące ich rzekomego romansu.

Willa Kabajewej na Wałdaju. Jak wygląda majątek?

Dom o powierzchni 1200 metrów kwadratowych jest położony na działce o powierzchni 2600 m.kw. Sądząc po zdjęciach satelitarnych budynek zaczął powstawać już w 2020 roku. Budowę zakończono dwa lata później. Według źródła "Meduzy" aranżacja rezydencji powstała  "specjalnie dla i na życzenie Kabajewej".

Zobacz wideo Putin jak Kim Dzong Un! Oto dlaczego woli pancerny pociąg od samolotu

W 2021 roku obok domu wybudowano molo, które znajduje się nad brzegiem kanału, z którego można popłynąć łódką do parku urządzonego w stylu klasycystycznym. Rezerwat obejmuje powierzchnię 28 hektarów. Dom Kabajewej został zbudowany na działce należącej do biznesmena Jurija Kowalczuka - 800 metrów od domu zbudowanego na początku lat 2000 dla Władimira Putina. Oficjalna rezydencja prezydenta "Użyn" znajduje się obok ziem Kowalczuka.

W domu Kabajewej spędzają czas jej dzieci. W "Meduzie" czytamy, że była gimnastyczka ma pięć opiekunek do pomocy (dwie z nich to jej kuzynki), które regularnie dojeżdżają z Moskwy do stacji Okułówka i Ugłówka (najbliższe rezydencji przystanki), m.in. w celu opieki nad dziećmi słynnej gimnastyczki.

Dziennikarze wskazują na wybudowaną tam w latach 2016-2020 dużą salę zabaw dla dzieci jako pośredni dowód na to, że potomstwo Kabajewej przyjeżdża do rezydencji. Prawdopodobnie Kabajewa i jej dzieci – podobnie jak sam Putin – dojeżdżają do rezydencji wykorzystując specjalną linię kolejową i strzeżoną stację.

W rezydencji znajduje się również lądowisko dla helikopterów, ale Putin ociera do rezydencji specjalnym pancernym pociągiem, który odjeżdża z Moskwy, z zamkniętej stacji. Pociąg obsługiwany jest przez osobną załogę kolejarzy.

Alina Kabajewa znajduje się na liście sankcji

Latem 2022 roku Departament Skarbu USA dodał byłą rosyjską gimnastyczkę do listy sankcyjnej. Kilka miesięcy wcześniej  sankcje wobec niej wprowadzono w UE.

Według BBC plotki o romansie Putina z Kabajewą pojawiły się w 2008 roku, kiedy gazeta "Moskiewski korespondent" napisała, że Putin zamierza rozwieść się z żoną Ludmiłą i poślubić Kabajewą. Kobiety zaprzeczyły tej informacji, a gazeta została wkrótce zamknięta. Pięć lat później Putin i jego żona Ludmiła ogłosili rozwód.

Od tego czasu Kabajewej zaczęła robić oszałamiającą karierę. Teraz jest prezesem zarządu Narodowej Grupy Medialnej, największego rosyjskiego holdingu medialnego. Nazywana jest nieformalną pierwszą damą Rosji.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ