W Rosji dramatycznie wzrosła liczba spraw związanych z "dyskredytowaniem" armii. Według "The Moscow Times" w teczce jest kilkanaście uchwał w sprawie kar pieniężnych za wypowiadanie się w sprawie wojny w Ukrainie, słuchanie ukraińskich piosenek w sklepach, łaźniach, na poczcie czy w dyskotekach. Skargi kierowane są do policji i FSB. Piszą na siebie zarówno nieznajomi jak i sąsiedzie.
W katedrze Michajłowskiej w Kijowie odbyła się uroczystość pożegnania poległego Bohatera Ukrainy, dowódcy jednostki specjalnej "Wilki Da Vinci" Dmytra Kociubajła. W pożegnaniu wzięli udział prezydent Ukrainy i premier Finlandii Sanna Marin. Zełenski przekazał matce żołnierza "Krzyż Zasług Bojowych", którym pośmiertnie został odznaczony jej syn. Ponadto w uroczystościach pożegnalnych na Placu Niepodległości wzięli udział: Naczelny Dowódca SZU Wałerij Załużnyj, Minister Obrony Ołeksij Reznikow i jego zastępca, generał lejtnant Ołeksandr Pawluk oraz szef Głównego Zarządu Wywiadu Kyryło Budanow.
Według Głównego Zarządu Wywiadu Rosja przeprowadziła 9 marca zmasowany atak na Ukrainę rakietami, które była w stanie wyprodukować w ciągu miesiąca, biorąc pod uwagę brak broni wysoce precyzyjnej. Zostało im 7 proc. "Kalibrów" z arsenału, który był na początku agresji na pełną skalę. Oni nie są w stanie zrekompensować tych kosztów nawet poprzez produkcję" – powiedział Andrij Jusow, przedstawiciel GZW.
Prezydent Ukrainy stwierdził, że państwo chciałoby mieć gwarancje bezpieczeństwa ze strony państw członkowskich NATO, podczas gdy samo dąży do członkostwa w sojuszu. "Potrzebujemy strategicznych gwarancji bezpieczeństwa. I nawet jeśli nie możemy być w NATO podczas wojny, chcielibyśmy mieć odpowiednie gwarancje bezpieczeństwa, dopóki nas tam jeszcze nie ma. A dokładnie odpowiednich wzajemnych kroków ze strony państw członkowskich NATO, wzajemnych do Ukrainy, do gwarancji jej bezpieczeństwa, tego oczekujemy na tym wileńskim szczycie. Będziemy nad tym pracować" – powiedział.
Tak zwane „"sądy najwyższe" terrorystycznych rosyjskich enklaw "ŁDRL" w okupowanej części Donbasu skazały na 13 lat więzienia obrońcę praw człowieka i dziennikarza Maksyma Butkewycza, który służył w SZU i został schwytany do niewoli. Został oskarżony o "okrutne traktowanie ludności cywilnej i stosowanie zabronionych metod w konflikcie zbrojnym".
"Historyczne głosowanie w belgijskiej Izbie Reprezentantów: kolejne państwo uznało Hołodomor z lat 1932-1933 za ludobójstwo narodu ukraińskiego" – ogłosił o tym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Łączne straty bojowe rosyjskiej armii od 24.02.22 do 10.03.23 wyniosły w przybliżeniu: