Ukraińcy zadrwili z Putina. Fotomontaż z Xi Jinpingiem zrobił furorę

Wizyta Xi Jinpinga w Moskwie rozpoczęła się na Kremlu od rozmów z Putinem w cztery oczy. Później spotkanie było kontynuowane podczas rozmowę przy kolacji. Jednym z memów towrzyszących tej wizycie stał się fikcyjny obrazek, na którym rosyjski dyktator klęka przed chińskim przywódcą. Zdjęcie jest nieprawdziwe, ale wywołało mnóstwo reakcji w sieci.

Ukraińscy użytkownicy mediów społecznościowych natychmiast wymyślili dziesiątki zabawnych podpisów pod fotomontażem, na którym Putin klęczy przed Xi Jinpingiem. "Wymiana tradycji kulturowych" — pisze użytkowniczka Twittera Inna Fedoruk. "Boże, niech on przywiezie na swoich rękach koronawirusa" — skomentowała użytkowniczka Soroka-Moroka. "Kiedy przesyłka od Ali (chodzi o serwis AliExpress — przyp. red.) dotarła za tydzień" — żartuje Maks Szczerbyna. A Jewhen Mudżyri dodaje: "Xi Jinping zapowiedział nowy sezon serialu telewizyjnego "Wstawanie z kolan"'.

Internauci przypominieli też, że w marcu ubiegłego roku Rosjanie rozpowszechnili fałszywe wideo, w którym prezydent Wołodymyr Zełenski rzekomo ogłosił kapitulację Ukrainy. "Rosjanie: wydają kilka lamów (milionów — przyp. red.) na stworzenie deepfake'a Zełenskiego, o którym następnego dnia zapomnieli wszyscy oprócz twórców memów. Ukraińcy: dla żartu wprowadzili żądanie do sieci neuronowej, teraz ten obraz będzie prześladował pythona (chodzi o Putina — przyp. red.) do końca życia, a nawet po niej".

Spotkanie Putina z Xi Jinpingiem: szczegóły

W sieci pojawiło się również zdjęcie menu z "nieformalnej kolacji", którą po południu zjedli rosyjski dyktator i chiński przywódca. Na liście dań znajdziemy przystawkę z produktów dalekowschodnich, naleśniki z przepiórką i grzybami, zupę sterletową, sorbet z granatu, nelmę peczorską z warzywami i dziczyzną z sosem wiśniowym oraz deser.

Internauci zwrócili też uwagę na fakt, że rosyjski dyktator wybrał najkrótszy stół do spotkania z Xi Jinpingiem, podczas gdy z innymi światowymi przywódcami spotkał się przy długim białym owalnym stole, który stał się już internetowym memem ze względu na dużą odległość między rozmówcami.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ
Copyright © Agora SA