Niemcy. Wrzucił dziecko do kanału. Powód? Mówiło po ukraińsku

W niemieckim mieście Einbeck nieidentyfikowany mężczyzna zaatakował ukraińskie dzieci. Jedno z nich wrzucił do kanału. Zrugał dziesięciolatka za to, że mówił po ukraińsku i zmuszał go do mówienia po rosyjsku. Z relacji świadków wynika, że napastnik próbował wmówić chłopcu, że to Ukraina rozpętała wojnę. Prokuratura w Niemczech wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Kazał mówić po rosyjsku, a później zaatakował grupę dzieci

Do ataku na ukraińskiego chłopca doszło w Dolnej Saksonii w mieście Einbeck. Napastnik w wieku 40 lat zaatakował grupę dzieci z Ukrainy, która była na spacerze. Na miejsce została wezwana policja. Z relacji świadków wynika, że napastnik próbował wmówić chłopcu, że to Ukraina rozpętała wojnę. Następnie zrugał dziesięciolatka za to, że mówił po ukraińsku i wrzucił go do kanału. Dziecko trafiło do szpitala.

"Z ustaleń policyjnego śledztwa wynika, że w rejonie mostu przebywało kilkoro ukraińskich dzieci. Niezidentyfikowany mężczyzna zaczął się oburzać, że dzieci mówią po ukraińsku. Kazał im mówić po rosyjsku. Następnie powiedział, że to Ukraina rozpoczęła wojnę. Miał pociągnąć dziewczynkę za włosy, a następnie chwycił 10-letniego chłopca i wrzucił go przez balustradę do kanału" – czytamy w komunikacie niemieckiej policji.

Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia

Mężczyzna dokonał brutalnego ataku, w wyniku którego dziecko doznało poważnych obrażeń głowy i  nogi, gdy zderzyło się z żelaznymi belkami przymocowanymi do mostu. Po interwencji policji dziecko zostało zabrane do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

Z relacji świadków wynika, że kiedy dziecko było w kanale, nieznana osoba ostentacyjnie rzuciła w niego szklaną butelką, która trafiła dziesięciolatka w ramię. Inne dzieci pobiegły do rodziców, aby opowiedzieć im, co się stało. Sprawca zniknął z miejsca zdarzenia.

Niemiecka policja szuka napastnika: wiemy, jak wygląda

Napastnik miał na sobie niebieską koszulę, czarną czapkę i dżinsowe szorty. Jest w wieku około 40-45 lat. Policja szuka sprawcy, a niemiecka prokuratura podaje, że atak miał podłoże polityczne. Jak podaje "Bild", napastnik mówił po rosyjsku.

W Berlinie odnotowano ponad 3 tys. ataków na Ukraińców w ciągu roku

Według statystyk niemieckich służb, w samym Berlinie w ciągu ostatniego roku policja zarejestrowała 3250 zgłoszeń w sprawie ataków na Ukraińców. Ostatnio w niemieckiej stolicy grupa rosyjskojęzycznych mężczyzn zaatakowała dwie Ukrainki. Sprawcy dopadli dwudziestoparolatki w metrze. Pasażerowie metra zaczęli bronić młodych kobiet. Napastnik przestraszył się i wraz z towarzyszami uciekł z miejsca zdarzenia.

Do podobnych sytuacji dochodzi nie tylko w Niemczech. W połowie sierpnia w mieście Plasy w Czechach nieznany mężczyzna zaatakował dwie Ukrainki, które wraz z dziećmi wypoczywały niedaleko placu zabaw. Gdy dowiedział się, że kobiety pochodzą z Ukrainy, mężczyzna brutalnie zaatakował kobiety. Sprawę badają czeskie służby.

Copyright © Agora SA