Jusow: "Ramzan Kadyrow jest w śpiączce". Lekarze z Moskwy rozkładają ręce

Według nieoficjalnych doniesień lider Czeczenii Ramzan Kadyrow znajduje się w śpiączce. Przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Andrij Jusow poinformował, że stan zdrowia Kadyrowa się pogorszył. Jest w krytycznym stanie. Znajdował się w moskiewskim szpitalu, po czym przywieziono go z powrotem. Kadyrow choruje już od kilku miesięcy.

Stan Ramzana Kadyrowa jest krytyczny

Ramzan Kadyrow jest przywódcą Czeczenii. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kilka dni temu zapadł w śpiączkę. Obecnie moskiewscy lekarze rozkładają ręce, gdyż nie są w stanie mu pomóc, dlatego Kadyrow wrócił do Czeczenii, ale już są plany przeniesienia go do innego szpitala. Tym razem może to być zagraniczna placówka. Najprawdopodobniej Ramzan Kadyrow trafi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.  Donosi o tym OBOZREVATEL, powołując się na źródła w czeczeńskiej diasporze. Według informatorów, to po tym, jak lekarzom z Moskwy nie udało się wybudzić Kadyrowa ze śpiączki, podjęto decyzję o zawróceniu przywódcy do Czeczenii. Nerki Kadyrowa praktycznie przestały działać, a on sam miał nawet trudność z wypowiadaniem słow. 

Tę informację potwierdzają różnorodne źródła w medycznych i politycznych kręgach. Ramzan Kadyrow choruje od dłuższego czasu i mowa tu o ogólnoustrojowych problemach zdrowotnych

- powiedział Andrij Jusow. 

Z kolei były sekretarz prasowy czeczeńskiego batalionu, który walczy po stronie Ukrainy, Islam Biełokijew informuje, że nerki Kadyrowa praktycznie przestały działać, ma nawet trudność z wypowiadaniem słow.

Zobacz wideo https://ukrayina.pl/ukrayina/7,185830,30193104,podolak-prezydentow-lacza-bliskie-relacje-duda-i-zelenski.html

Choroba Ramzana Kadyrowa

Kilka miesięcy wcześniej siecią krążyły informacje o stanie zdrowia Kadyrowa. Jednak nie były one potwierdzone. Wynikało z nich, że nerki Kadyrowa są niewydolne. Media zwróciły uwagę na nagłe zmiany w wyglądzie czeczeńskiego lidera, w tym mocno zauważalny obrzęk twarzy. Jak informuje Biełokijew, warto przyjrzeć się internetowej aktywności syna Ramzana - Adama Kadyrowa. NIedawno dodał on na swoim profilu na Instagramie ilustrowany wpis o tym, "jak trudno się straci ojca".

Już w maju 2023 roku szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Ministerstwa Obrony Ukrainy Kyryło Budanow poinformował, że lider Czeczenii ma poważne problemy zdrowotne. Przekazał, że Kadyrow jest uzależniony od narkotyków, chociaż początkowo używał ich jako środków dopingujących. 

"Ramzan Kadyrow ma pewne poważne problemy zdrowotne. Co więcej, lider Czeczenii ma kłopoty z nadmiernym używaniem środków odurzających. Kadyrow był zmuszony stosować je na początku jako środek dopingujący. Później przerosło to do formy walki z bólem. Używał ich jak zwykłego środek przeciwbólowego – powiedział Budanow.

Kim jest Ramzan Kadyrow?

Ramzan Kadyrow to czeczeński polityk, obecny lider Republiki Czeczeńskiej. Jest oskarżony o popełnienie zbrodni wojennych na terytorium Ukrainy.