Rosja przypuściła atak na obwód doniecki. Są ofiary. Spod gruzów uratowano niemowlę [WIDEO]

Vladyslav Yatsenko
W nocy 30 listopada armia rosyjska trafiła sześcioma rakietami w Pokrowsk, Nowogrodiwkę i Mirnograd w obwodzie donieckim. Co najmniej 10 osób zostało rannych, wśród nich są dzieci. Ratownicy przeszukują zgliszcza. Poszukiwanych jest jeszcze pięć osób.

Rosyjskie ataki ukraińskich miast nie ustają. Nocą 30 listopada Rosjanie wystrzelili sześć rakiet S-300 w kierunku obwodu donieckiego. Pod ostrzałem znalazły się: Pokrowsk, Myrnograd, Nowogrodiwka. W wyniku ataków rannych zostało dziesięć osób, w tym czworo dzieci, wśród nich 6-miesięczny chłopiec. Ratownicy szukają osób pod gruzami.

Zobacz wideo Jerzy Haszczyński: Amerykański elektorat jest bardziej zainteresowany Izraelem niż Ukrainą

Atak na obwód doniecki. Spod gruzów uratowano 6-miesięcznego chłopca

Ratownicy znaleźli w gruzach jednego domów w Nowogrodiwce ciało 61-letniego mężczyzny - potwierdził Stanisław Baldin, rzecznik Regionalnego Oddziału Służb Ratowniczych w obwodzie donieckim w rozmowie z portalem "Suspilne". 

Według policji jeden z pocisków trafił również w podwórze innego prywatnego domu w tej samej miejscowości, w którym mieszkała rodzina z dwójką dzieci. Eksplozja zniszczyła ściany i dach budynku, pod gruzami zostali uwięzieni ludzie. "Ratownik medyczny pomógł też wydostać się spod gruzów mężczyźnie z zakrwawionym dzieckiem na rękach. Po zbadaniu chłopca policjant owinął go i szybko zabrał do szpitala. Życiu 6-miesięcznego chłopca nic nie zagraża" – poinformowała policja.

Policja także podaje, że rosyjska rakieta uderzyła w kolejny budynek mieszkalny w Nowogrodiwce. W tym ataku ranne zostało 13-letnie dziecko. Pod gruzami domu znajduje się pięć osób, w tym dziecko. Trwają działania ratownicze. Rosjanie uderzyli także w Mirnograd dwoma rakietami S-300. Zniszczono komisariat policji, gmach sądu i samochody.

Jak poinformowała prokuratura obwodu donieckiego, w wyniku uderzenia w trzypiętrowy budynek mieszkalny w Noworodiwce pięć osób – trzy kobiety w wieku 42, 58, 63 lat i 62-letni mężczyzna – zostały ranne. Do szpitala trafił także 13-letni chłopiec z obrażeniami od wybuchu miny i wstrząśnieniem mózgu, w poważnym stanie.

W wyniku ataku rosyjskiego uszkodzone zostały budynki mieszkalne, gospodarcze, administracyjne i magazynowe. 

Rosja zgromadziła 800 rakiet na Krymie

Rosjanie przygotowują się do ataków rakietowych na infrastrukturę energetyczną w ukraińskich miastach. Świadczy o tym liczba rakiet, które Federacja Rosyjska zgromadziła na okupowanym Krymie. Rzeczniczka ukraińskiej armii na południu Natalia Humeniuk na antenie ukraińskiego telemaratonu stwierdziła, że Rosjanie skoncentrowali tam ponad 800 rakiet do uderzeń w Ukrainę. Zaznaczy, że wojsko ukraińskie opiera się na danych wywiadowczych. Dodała, że Rosjanie rozmieścili na Krymie potężny ośrodek wojskowy.

Copyright © Agora SA