Narkotyki dla żołnierzy i brak ogrzewania w więzieniu. Tak Rosjanie "zachęcają" do wstąpienia do wojska

Rosyjscy żołnierze coraz częściej odmawiają ryzykowania życia i umierania na wojnie. Aby rozwiązać ten "problem", szturmowcom podaje się środki odurzające. Żołnierze, którzy ich zażywają, chętniej zgadzają się na udział w atakach. Rosyjskie władze zaczęły również wyłączać ogrzewanie w więzieniach. Przywódcy mają nadzieję, że zachęci to odsiadujących wyroki do pójścia na wojnę w Ukrainie.

Rosyjskie dowództwo dostarcza wojskowym substancje odurzające i psychotropowe. Takie środki zniekształcają poczucie rzeczywistości i zachęcają do udziału w napadach, o czym poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Rosyjskie dowództwo zdecydowało się eksperymentować z dodatkowymi rodzajami stymulacji, ponieważ wojskowym coraz trudniej jest zgodzić się na śmierć za realizację celów swojego przywódcy.

W rezultacie personel 108. Pułku Lotnictwa Szturmowego 7. Dywizji Lotnictwa Szturmowego RF systematycznie otrzymuje substancje odurzające i psychotropowe. Narkotyki te prowadzą do euforii i tępią ból. Żołnierze, którzy ich używają, są bardziej skłonni zgodzić się na udział w tak zwanych napadach bez obawy o obrażenia lub śmierć

- czytamy w oświadczeniu sztabu. 

Rosjanie mobilizują do wojska. Sięgają po narkomanów i więźniów

Rosjanie zaciągają do wojska również osoby, które nie powinny tam trafić. Aby osiągnąć cele mobilizacyjne w Osetii Północnej, lokalne komisariaty wojskowe mobilizują narkomanów. Informację o masowym poborze takich osób potwierdził jeden z rosyjskich żołnierzy, który poddał się Ruchowi Oporu.

Według żołnierza nie wyleczył się on z nałogu i kontynuował zażywanie narkotyków podczas walki w sektorze Zaporoża. Zabierał je ze sobą jako lekarstwo

- podano w Ruchu Oporu.

Zobacz wideo A-50U, cenny, rosyjski latający radar, który został zestrzelony przez Ukraińców 14 stycznia 2024 roku Wybierz serwis

Mężczyzna zmobilizował się do rosyjskich sił zbrojnych z powodu groźby postawienia przed sądem. Został zatrzymany za prowadzenie samochodu bez dokumentów. Aby uniknąć procesu, zaproponowano mu wyjazd na Ukrainę.

Ogólnie rzecz biorąc, strategia mobilizacyjna Rosji obejmuje narkomanów i przestępców. Walczą oni także w regularnych oddziałach

- dodaje Narodowe Centrum Oporu.

Poza tym rosyjskie władze wyłączają ogrzewanie w więzieniach, aby zmusić osadzonych do wyjazdu na wojnę w Ukrainie. Wyłączanie ciepła w koloniach ma sprawiać, że więźniowie są bardziej chętni do pójścia na wojnę, zwłaszcza w regionach Rosji, gdzie temperatura spadła nawet do -35 stopni C. W ten sposób Putin postanowił wykorzystać zimną pogodę do uzupełnienia swoich osłabionych wojsk w Ukrainie.

Rosyjskie wojska mogą zintensyfikować operacje ofensywne na Ukrainie. ISW ocenia plany Rosjan

Jak twierdzi najnowszy raport Instytutu Badań nad Wojną (ISW), analitycy wymienili obszary frontu, na których Rosja może być aktywna i ocenili wpływ pogody na walki. Okazuje się, że nowa "zakrojona na szeroką skalę" ofensywa rosyjskiego wojska została ogłoszona 12 stycznia przez propagandystę Siergieja Piereslegina, który jest również znany jako krytyk literacki i alternatywny historyk. Według niego rosyjskie siły zbrojne zaczną nacierać przed dniem 2 lutego, gdy ziemia zamarznie, a ukraińskie siły zbrojne "zmęczą się obroną swoich pozycji".

Co mówią Rosjanie?

Piereslegin twierdził, że chodzi o Awdijiwkę w obwodzie donieckim i lewobrzeżną część obwodu chersońskiego. Siergiej Piereslegin powiedział, że Rosjanie powinni być bardziej zaniepokojeni tym, że Rosja rozpocznie ofensywę w niewłaściwym czasie lub popełni te same "błędy", które "popełniła Ukraina" podczas kontrofensywy w 2023 roku niż wznowieniem ukraińskiej ofensywy w 2024 roku.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ