Alyona Alyona i Jerry Heil w finale Eurowizji 2024. Nie obyło się bez upadku i kontuzji

W Szwecji rozpoczął się międzynarodowy konkurs piosenki Eurowizja 2024. Ukrainę reprezentują Alyona Alyona i Jerry Heil, którzy zakwalifikowali się do finału po pierwszym półfinale. Odbędzie się on 11 maja.

W szwedzkim Malmö rozpoczął się międzynarodowy konkurs piosenki Eurowizja 2024. W pierwszym półfinale wystąpiła Ukraina. W wyniku głosowania publiczności duet Alyona Alyona & Jerry Heil przeszedł do finału, który odbędzie się 11 maja. Spośród 15 uczestników, którzy wystąpili w pierwszym półfinale, do finału dostały się: Serbia, Portugalia, Słowenia, Ukraina, Litwa, Finlandia, Cypr, Chorwacja, Irlandia i Luksemburg.

Zobacz wideo Radosław Fogiel: O akcesji Ukrainy do UE trzeba mówić w sposób skonkretyzowany

Ukraina dotarła do finału Eurowizji 2024. Co wiemy o występie?

Choreografię do piosenki Teresa & Maria przygotowała słynna reżyserka Tanu Muiño, zdobywczyni nagrody Grammy. Reżyserka znana jest ze współpracy z Foals, a także muzykami takimi jak Jennifer Lopez, Dua Lipa, Cardi B, Harry Styles, Doja Cat, Sam Smith, The Weeknd, Katy Perry, Lenny Kravitz i innymi. Podczas swojego występu Jerry Heil wspinała się po scenerii jak na górę. Nad nią przedstawione są błyski, są to bomby fosforowe, które spadają na Ukraińców. Numer przedstawia wojnę z wrogiem.

- Mówimy o ludziach, którzy może nie prowadzą idealnego życia i popełniają błędy, ale ostatecznie okazują dobroć. Jeśli połączysz dobroć i miłość, możesz wygrać wojnę. Można zmienić świat. Możesz zostawić coś dzieciom i dzieciom dzieci. To ważne - powiedziała Alyona Alyona o idei stojącej za piosenką.

Wojna jest częścią naszej piosenki. Nie możemy jej oddzielić. Piosenka powstała pod wpływem ciosów i niepokoju. Czasami myślimy, że wojna jest niczym, ponieważ stała się częścią naszego życia. Ale podświadomie zawsze jesteśmy w stresie. A kiedy wyjeżdżasz z kraju, odczuwasz większy stres, niż kiedy tu wracasz - wyjaśniła Jerry Heil.

W finale, który rozpocznie się 11 maja o godzinie 22, wystąpią reprezentanci 26 krajów: dziesięciu finalistów z obu półfinałów, gospodarz i zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji 2023, Szwecja, a także Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Niemcy i Francja, które są założycielami Europejskiej Unii Nadawców i automatycznie kwalifikują się do finału.

Jerry Heil doznała urazu nogi podczas występu

Ukraińska piosenkarka Jerry Heil doznała kontuzji nogi podczas występu w pierwszym półfinale konkursu. Poinformowała o tym na Instagram Stories.

Również na swoim kanale Telegram artystka wyjaśniła, że "przesadziła", a także pokazała, jak wygląda z zabandażowaną nogą.

"Tu jest ciszej, w końcu mówię wam, co się stało z moim kolanem, ponieważ wszyscy pytają. W momencie, w którym wspinam się na górę i na końcu upadam na kolano. Kiedy ćwiczymy, nie ma żadnego kąta. A tutaj jestem jakby wyciągnięta do przodu, wspinam się pod górę, a to jest pod kątem. I praktycznie nie możemy na nim ćwiczyć. Więc trochę przesadziłam, bo ekspresja i adrenalina po prostu buzują. I trochę się uderzyłam. Taka już jestem" - powiedziała artystka.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ