Ten film z Ukrainy wyciska łzy. Matka wita córkę wracającą z frontu [WIDEO]

Wojna na pełną w Ukrainie trwa już blisko rok. 24 lutego 2022 roku tysiące Ukraińców i Ukrainek wstąpiło do wojska, by bronić własnej oiczyzny. Od tamtej pory wielu z nich nie miało kontaktu z bliskimi. Nagrania wracających do domu żołnierzy i żołnierek wyciskają łzy. Tak jest w przypadku nagrania opublikowanego przed doradcę szefa MSW.

Wideo ze spotkania matki i córki, która służy w wojsku zostało opublikowane na kanale telegramowym doradcy ministra spraw wewnętrznych Antona Heraszczenki. Widać na nim jak kobieta po wielu miesiącach spędzonych na froncie wraca do rodzinnego domu.

Reakcja matki żołnierki jest nie do opisania. Nieopisana radość z powrotu ukochanej córki zyskała dużą popularność w sieci. "Mamy po co żyć i walczyć: dla takich radosnych spotkań, dla łez matki, która ściska swoją dzielną obrończynię-córkę, dla dumy w oczach ojca" – napisano na kanale.

Prezydent Ukrainy zabiega o jak największe wsparcie Zachodu

Prezydent Wołodymyr Zełenski uważa, że Ukraina może wygrać wojnę z Rosją jeszcze przed końcem tego roku. Stwierdził to w przemówieniu na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Potwierdził też, że Ukraina nie pójdzie na ustępstwa podczas wyzwolenia terytoriów okupowanych przez Rosję od 2014 roku. "Nie ma alternatywy dla zwolnienia wszystkich, wszystkich miast Ukrainy spod rosyjskiej okupacji!" — powiedział Wołodymyr Zełenski. Szybkość pomocy dla Ukrainy nazywa priorytetem, ponieważ Putin „liczy na spowolnienie pomocy i podział wśród krajów udzielających wsparcia z całego światowego", co może doprowadzić do „zmęczenia wojną" na świecie.

Zobacz wideo Karetka dla Ukrainy. "Pomyślcie o tym, że dziecko spotka się z ojcem w domu. To nie tylko stos żelaza i sprzętu"
ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ