Była szefowa dyplomacji Austrii mieszka w rosyjskiej wiosce. Tańczyła z Putinem na weselu

Była szefowa MSZ Austrii Karin Kneissl zamieszkała na rosyjskiej wsi. Kobieta zasłynęła z tańca z rosyjskim dyktatorem Putinem na swoim ślubie w 2018 roku. Później opuściła Austrię, ponieważ rzekomo była nękana.

Była ministerka przyszła na lokalne święto do wsi Pietruszowo. Oglądała występy, nagrywała na telefon wideo. Austriaczka pojawiła się na imprezie sama. Jej tłumaczem był student, który ukończył pierwszy kurs na wydziale historycznym i przyjechał do Pietruszowa na wakacje. Pisze o tym rosyjski portal Vidsboku. Według portalu Kneissl osiedliła się w tej wsi.

Zobacz wideo Ukraina zdemontowała herb ZSRR z pomnika "Matki Ojczyzny". Zastąpił go trójząb

Była szefowa MSZ Austrii zamieszkała na rosyjskiej wsi

W filmie Kneissl mówi łamanym rosyjskim, że mieszka teraz w Pietruszowie i podoba jej się tam.

 

Jak poinformowano na osobistej stronie internetowej Karin Kneissl, we wrześniu 2020 roku ona została zmuszona do opuszczenia rodzinnego kraju z powodu ciągłych gróźb śmierci i de facto zakazu pracy w Austrii.

„Po długich poszukiwaniach znalazła małą farmę we Francji, aby rozpocząć nowe życie ze swoimi zwierzętami. Jednak medialna krytyka z Austrii dotarła do niej i tam, więc ona została zmuszona do ponownej przeprowadzki" – czytamy w biografii byłej pani minister.

Po opuszczeniu Europy ona trafiła do Libanu. Już na emigracji, w lutym 2021 roku, na polecenie rosyjskiego rządu, Karin Kneissl została nominowana jako kandydatka do rady dyrektorów Rosniefti, a w czerwcu została wybrana. Długo jednak nie utrzymała się na tym stanowisku - już w marcu 2022 roku, po rozpoczęciu "specjalnej operacji wojskowej", poinformowała spółkę, że nie będzie kandydować na drugą kadencję, a w maju złożyła rezygnację.

W tym samym roku Karin Kneissl została autorką kilku publikacji w gazecie „Wiedomosti", gdzie przedstawiana jest jako doktor prawa. W jednym z artykułów opublikowanych w październiku 2022 roku napisała, że bez dostępnych surowców z Rosji nie da się ożywić produkcji w Niemczech. W innych swoich komentarzach i wywiadach krytykowała politykę europejską.

W 2023 roku Karin Kneissl przemówiła na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu i Forum "Rosja-Afryka". W obu wydarzeniach brał udział Władimir Putin.

Informacja, że była austriacka minister mieszka obecnie w Rosji, w innych mediach się nie okazywała.

Taniec, z którego „zasłynęła" Karin Kneissl

Karin Kneissl kierowała Ministerstwem Spraw Zagranicznych Austrii w latach 2017-2019. Objęła stanowisko w rządzie z ramienia Austriackiej Partii Wolności, w 2016 r. partia „Jedna Rosja" zawarła porozumienie o współpracy z tą siłą polityczną.

W 2018 roku Karin Kneissl wyszła za mąż. Gościem na ślubie był prezydent Rosji Władimir Putin. Wtedy do sieci trafiło wideo z ich tańca.

 

Wkrótce minister rozstała się z mężem.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ
Copyright © Agora SA