Zełenski o negocjacjach z Putinem: To jest zły moment

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski deklaruje, że jest emocjonalnie przygotowany na długą wojnę. Zełenski odrzucił możliwość rozmów z Władimirem Putinem i wszelkich kompromisów z Kremlem. Uważa, że teraz jest zły moment na negocjacje z Rosją.

Negocjacje z Putinem? Zełenski: Teraz jest zły moment

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z "The Economist" powiedział, że jest emocjonalnie przygotowany na długą walkę i uważa, że teraz jest zły moment na negocjacje z Rosją. Zełenski mówi, że zwycięstwo Ukrainy w wojnie z Rosją nie nadejdzie jutro ani pojutrze, ale jednocześnie nie jest to fantastyczny sen i to nie jest daleka przyszłość, a zwycięstwo jest realne.

Muszę być gotowy, moja ekipa musi być gotowa na długą wojnę i emocjonalnie jestem na to przygotowany

Zdaniem Zełenskiego, niektórzy partnerzy Ukrainy mogą potraktować niedawne trudności wojska ukraińskiego na froncie jako pretekst do zmuszenia Kijowa do negocjacji z Rosją. Ale, jak mówi prezydent Ukrainy, to zły moment, "bo Putin widzi to samo teraz", czyli problemy swojego wojska na froncie.

Zełenski odrzuca możliwość kompromisu z Kremlem. Prezydent podkreśla, że wojna w Ukrainie będzie trwała tak długo, jak Rosja pozostanie na terytorium tego państwa. Według słów Zełenskiego ci politycy, którzy decydują się na rozmowę z rosyjskim przywódcą, oszukują samych siebie. Porównał to do wydarzeń II wojny światowej, kiedy zachodni przywódcy, którzy podpisali pakt z Adolfem Hitlerem w Monachium w 1938 r. tylko po to, by patrzeć, jak najeżdża on Czechosłowację.

Zełenski: Putin przegra w długiej wojnie

W rozmowie z dziennikarzami "The Economist" Zełenski powiedział, że Władimir Putin dąży do wyczerpania sił Ukrainy. Jednak zdaniem prezydenta Ukrainy, Rosja jest krucha.

Putin nie rozumie, że przegra w długiej wojnie. Bo nie ma znaczenia, czy będzie miał poparcie 60 proc., czy 70 proc. Rosjan. Straci jego gospodarka - dodaje Zełenski.

Wybory w Stanach Zjednoczonych. Czy poparcie dla Ukrainy będzie kontynuowane? Zełenski nie ma wątpliwości 

Zełenski wypowiedział się na temat wsparcia Ukrainy przez kraje zachodnie. Zdaniem prezydenta, ograniczenie pomocy dla Ukrainy przez sojuszników tylko przedłuży wojnę. A to stworzy ryzyko dla samego Zachodu.

Prezydent Ukrainy powiedział, że zdaje sobie sprawę z zagrożeń dla swojego kraju, jeśli Zachód zacznie wstrzymywać wsparcie gospodarcze. W przyszłym roku niektórzy zachodni sojusznicy Ukrainy planują wybory, w tym w Stany Zjednoczone. Jak czytamy w wywiadzie Zełenskiego dla "The Economist"  ten jest świadomy, że utrzymanie poparcia będzie trudne, zwłaszcza w obliczu braku znaczących postępów na froncie.

Jak czytamy w wywiadzie, Zełenski oczekuje, że Joe Biden będzie kontynuował kurs wspierania Ukrainy, jeśli zostanie ponownie wybrany. Jednocześnie podkreślił, że jeśli Putin ma nadzieję, że zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku przyniesie mu zwycięstwo, to się myli. - Trump nigdy nie będzie wspierał Putina - dodaje.

Silni Amerykanie tak nie robią – powiedział Zełenski o Donaldzie Trumpie
ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ