Ogromny pożar w fabryce pojazdów specjalnych w Moskwie [WIDEO]

Eugeniusz Diaczkow
Ogromny pożar wybuchł w fabryce pojazdów specjalistycznych w Moskwie, stolicy rosyjskiego agresora. Pożar miał wybuchnąć w budynku administracyjnym przedsiębiorstwa. Ile metrów kwadratowych ucierpiało? Wyjaśniamy w artykule dla Ukrayina.pl.

Rozpoczął się 649. dzień zakrojonej na szeroką skalę agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Dzień wcześniej doszło do niebezpiecznej sytuacji. Pożar w Moskwie wybuchł około godziny 22:00 czasu kijowskiego (23:00 czasu moskiewskiego) w niedzielę, 3 grudnia. Ogień objął obszar około dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Poinformowały o tym rosyjskie media propagandowe. Zakład znajduje się na Otkrytym Szosse w Moskwie.

Pod adresem: Otkrytoje Szosse, budynek 12, korpus 3, wybuchł pożar w budynku produkcyjnym. Zaobserwowano otwarte spalanie, ogień intensywnie się rozprzestrzenia

— napisały rosyjskie media.

Później propagandyści poinformowali, że dach częściowo się zawalił. Nikt nie został ranny w pożarze.

Zobacz wideo Na szczycie OBWE w Macedonii Północnej pojawił się Siergiej Ławrow. Ukraina wraz z paroma innymi państwami odmówiła udziału w wydarzeniu

Niebezpieczne zagrożenie w Rosji

Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych nadało pożarowi w fabryce pojazdów specjalnych trzeci (jeden z wyższych) stopień dotkliwości.

Wewnątrz płonącego budynku zakładu słychać dźwięk trzaskania i dochodzi do zawaleń

— napisały rosyjskie media, powołując się na źródła.

Sytuacja na froncie Ukrainy

W ciągu minionej doby miało miejsce 68 starć bojowych. W sumie Rosjanie wystrzelili 1 pocisk rakietowy i przeprowadzili 45 ataków powietrznych, wystrzeliwując 49 razy z systemów rakietowych wielokrotnego startu na pozycje ukraińskich wojsk i zaludnione obszary. Niestety, rosyjskie ataki terrorystyczne doprowadziły do ofiar cywilnych. Prywatne domy i infrastruktura cywilna zostały zniszczone i uszkodzone.

Zeszłej nocy, z 3 na 4 grudnia rosyjscy żołnierze ponownie przeprowadzili atak powietrzny na Ukrainę przy użyciu pocisków kierowanych X-59 i 12 bezzałogowych samolotów szturmowych Shahed-136/131. Ukraińskie siły obrony powietrznej zniszczyły 10 atakujących UAV.

Zobacz wideo "Ludzie potrzebują chleba, ale potrzebują też okien". Relacja z charytatywnej aukcji DESA dla Ukrainy

Na kierunkach siwerskim i słobożańskim Rosjanie utrzymują obecność wojskową na obszarach przygranicznych i prowadzą aktywne działania sabotażowe, aby zapobiec rozmieszczeniu ukraińskich wojsk na zagrożonych obszarach, a także zwiększa gęstość pól minowych wzdłuż granicy państwowej w regionie Biełgorodu. W rejonie odpowiedzialności Centrum Operacyjnego Sił Połączonych "Chortyca" w rejonie kupańskim ukraińscy obrońcy odparli osiem ataków rosyjskich w pobliżu Sinkiwki w obwodzie charkowskim. W okolicach Limanu ukraińskie siły obronne odparły trzy ataki w rejonie leśnictwa Serebriańske w obwodzie ługańskim.

Zobacz wideo Protest przewoźników. Ukraińcy kierowcy ciężarówek koczują na granicy z Polską

Rosjanie ponoszą straty

W ciągu ostatniego dnia lotnictwo Sił Obronnych Ukrainy przeprowadziło 8 ataków na obszary koncentracji personelu, broni i sprzętu wojskowego, 2 na przeciwlotnicze systemy rakietowe i 2 na składy amunicji wroga. Wojska rakietowe uderzyły w ciężki system wyrzutni rakiet wielokrotnego rażenia przeciwnika oraz przeciwlotniczy system rakiet i dział "Pantsyr".

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ