Kułeba: Chcę, żeby odgłosy wybuchów na Ukrainie usłyszeli ci, którzy piszą o gotowości Putina do negocjacji

Eugeniusz Diaczkow
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba powiedział, że chciałby, aby odgłosy eksplozji, które były słyszane na Ukrainie rano 29 grudnia, "były słyszane na całym świecie" i że byłoby to zachętą do dalszego finansowego i wojskowego wsparcia dla Ukrainy.

Minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba powiedział, że odpowiedzią społeczności międzynarodowej na zmasowane ataki rakietowe powinno być ciągłe wsparcie finansowe i wojskowe dla Ukrainy. Napisał o tym na X (wcześniej na Twitterze).

Kułeba przypomniał, że w nocy i rano w piątek 29 grudnia Rosja użyła ponad 100 pocisków rakietowych i dużej liczby dronów do ataku na ukraińską infrastrukturę cywilną.

Dzisiaj miliony Ukraińców obudziły głośne odgłosy eksplozji. Chciałbym, aby te odgłosy eksplozji na Ukrainie były słyszalne na całym świecie. We wszystkich głównych stolicach, siedzibach i parlamentach, które teraz dyskutują o dalszym wsparciu dla Ukrainy. We wszystkich redakcjach, które piszą o "zmęczeniu" lub rzekomej gotowości Rosji do "negocjacji"

- powiedział minister spraw zagranicznych.

Zobacz wideo

Według niego te dźwięki są tym, co "Rosja naprawdę chce powiedzieć całemu światu".

"Naszą jedyną wspólną odpowiedzią może i powinna być ciągła, potężna i długoterminowa pomoc wojskowa i finansowa dla Ukrainy. Tylko większa siła ognia może uciszyć rosyjski terror" - podkreślił Kułeba.

Jak świat zareagował na zmasowany ostrzał Ukrainy?

Rosjanie najpierw zaatakowali za pomocą shahedów — w sumie zauważono 36 dronów szturmowych. Według generała Załużnego siły ukraińskie zniszczyły 27 shahedów i 87 pocisków manewrujących X-101, X-555 i X-55.

Świat zareagował na poranny atak. Co powiedzieli zachodni politycy? Ambasador USA na Ukrainie Bridget Brink zareagowała na kolejny potężny rosyjski atak.

Miliony mężczyzn, kobiet i dzieci znajdują się w schronach przeciwbombowych, ponieważ Rosja wystrzeliwuje pociski w całym kraju. Ukraina potrzebuje funduszy teraz, aby kontynuować walkę o wolność od tego horroru w 2024 roku

- napisała Brigitte Brink.

Zobacz wideo Nerwy na granicy z Ukrainą. "Sami zobaczcie, co tutaj stoi na parkingu"

Łotwa zareagowała na atak w Ukrainie. "Ukraina musi otrzymać wszelką pomoc wojskową i finansową TERAZ"

Prezydent Łotwy Edgars Rinkēvičs powiedział, że Ukraina powinna otrzymać wszelką pomoc finansową i wojskową już teraz.

Rosyjscy terroryści kontynuują masowy ostrzał ukraińskich miast. Po raz kolejny Ukraina musi otrzymać wszelką pomoc wojskową i finansową TERAZ, ponieważ jest to jedyny sposób na powstrzymanie wojny i ataków na cele cywilne. Pełna solidarność z Ukrainą w tym trudnym czasie

- napisał.

MSZ Estonii: "Świat musi wesprzeć zwycięstwo Ukrainy"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Estonii również potępiło ataki Rosji na ukraińską infrastrukturę cywilną.

Estonia kategorycznie potępia nieludzkie ataki Rosji na Ukrainę, które zniszczyły szpital położniczy, szkoły i domy ludzi. Świat musi wesprzeć zwycięstwo Ukrainy i postawić Moskwę przed wymiarem sprawiedliwości za zbrodnie popełnione na Ukrainie

- napisano w oświadczeniu resortu dyplomacji.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ