StratCom: Siły Zbrojne Ukrainy uderzyły w kwaterę główną Floty Czarnomorskiej. Lokalne "władze" skarżą się na eksplozje w Sewastopolu

W Sewastopolu doszło do eksplozji. Władze okupacyjne zgłosiły atak rakietowy, rzekomo wymierzony w kwaterę główną Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej. Odpowiednie zdjęcia i filmy zostały opublikowane przez lokalne kanały Telegramu.

Siły Zbrojne Ukrainy oficjalnie poinformowały o uderzeniu w kwaterę główną

Jak oficjalnie poinformowano w StratCom Sił Zbrojnych Ukrainy, czyli na oficjalnym kanale Telegram Departamentu Komunikacji Sił Zbrojnych Ukrainy, że Siły Zbrojne Ukrainy uderzyły w kwaterę główną Floty Czarnomorskiej Rosji na czasowo okupowanym Krymie. 

Rakiety zaatakowały Krym kilka razy w ciągu dnia. W Sewastopolu słychać było głośne eksplozje. Człowiek znany jako "gubernator Sewastopola" Michaił Razwożajew powiedział, że celem była kwatera główna rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

Wróg przeprowadził atak rakietowy na kwaterę główną floty. Gruz spadł w pobliżu Teatru Łunaczarskiego. W przypadku wykrycia jakichkolwiek elementów największym wymogiem jest nie zbliżanie się, lecz zadzwonienie pod numer 112
Zobacz wideo Żydowscy pielgrzymi przybyli do Ukrainy, by świętować Nowy Rok. Nie przeszkodziła im trwająca wojna

Atak na kwaterę główną Floty Czarnomorskiej

Jak wynika ze udostępnionych zdjęć i filmów z wybuchu umieszczonych w mediach społecznościowych, zgłoszono, że na miejsce eksplozji zmierzało 10 karetek pogotowia. Rosyjskie kanały piszą, że rakiety  uderzyły w półwysep. Po eksplozji w mieście włączono alarm bombowy. Pojawiły się informacje o sześciu ofiarach w rosyjskich mediach propagandowych. Ponadto dzisiaj w ciągu dnia po raz drugi zablokowany został ruch na moście Kerczeńskim. Wstrzymano także morski transport pasażerski do Sewastopola.

Następnie dowódca Sił Powietrznych gen. porucznik Mykoła Oleszczuk podziękował żołnierzom Sił Powietrznych.

Obiecaliśmy, że będzie ich więcej. Podczas gdy okupanci w Melitopolu wracają do zdrowia, a w Sewastopolu nadal słychać alarm powietrzny, jeszcze raz dziękuję pilotom Sił Powietrznych

– napisał Mykoła Oleszczuk

W piątek rano, 22 września na Krymie doszło do eksplozji. Mieszkańcy Sewastopola skarżyli się na głośny hałas. Jak pisali mieszkańcy, okupanci po raz kolejny stworzyli zasłonę dymną nad Zatoką Sewastopolską. Eksplozje słychać było także w Teodozji. Przedstawiciele tzw. "Władz lokalnych" poinformowały, że w Teodozji będą prowadzone prace związane z ewakuacją amunicji, dlatego przejście jest tymczasowo zablokowane. Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło nowy atak dronem i rakietą. Media rosyjskie podały, że rosyjskie siły obrony powietrznej zniszczyły ukraińską rakietę kierowaną i dwa drony w pobliżu zachodniego wybrzeża Krymu.

Co wiemy o wrześniowych atakach na Krymie?

W nocy 21 września 19 dronów zaatakowało różne zakątki okupowanego Krymu. Ludzie pisali, że było to najintensywniejsze bombardowanie od początku wojny. W szczególności Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej ogłosiło, że każdy kraj zestrzelił po jednym dronie nad terytorium obwodów kurskiego, biełgorodzkiego i orłowskiego Federacji Rosyjskiej.