Zaskakujący wpis dziennikarki TVP. MSZ Ukrainy reaguje

Reporterka z TVP zaskoczyła niepotwierdzoną informacją w sprawie Ukrainy i Polski. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zareagowało na rzekome obietnice złożone Ukrainie w sprawie szybkiego przystąpienia do Unii Europejskiej. Warunek tylko jeden - obalić polski rząd.

Czy Ukraina ma w planach obalić polski rząd?

Dziennikarka, która pracuje w TVP, Dominika Ćosić, jest reporterką w Brukseli. W poniedziałek dodała wpis na swoim profilu X (wcześniej Twitter), gdzie przekazała  nieoficjalną informację rzekomym obaleniu rządu polskiego przez Ukrainę.

W Brukseli mówi się nieoficjalnie, że ponoć Niemcy i Francja obiecały władzom Ukrainy szybkie wejście do UE jeśli Kijów pomoże w obaleniu obecnego polskiego rządu. Motywują to tym, że bez zmiany traktatów nie można rozszerzyć UE, a to Polska blokuje te zmiany. 

— poinformowała reporterka. 

Zobacz wideo Michał Wawer zarzuca Michałowi Kobosce niekonsekwencję w głosowaniach w Sejmie

Jak napisała dziennikarka "Niemcom i Francji zależy jedynie na tym, by jak najszybciej wrócić do biznesów z Rosją i jednocześnie wzbogacić się i zwiększyć swoje wpływy 'odbudowując' Ukrainę". Jak dodała Ćosić, te informacje pochodzą ze sprawdzonych źródeł, które nie będzie ujawniała. 

Mam dłuższy staż w Brukseli-a co za tym idzie kontakty-od większości polskich europosłów, to nie oni są tymi źródłami.

- pisała dziennikarka na profilu X. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy dementuje tę informację

Rzecznik ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ołeh Nikołenko dementuje informacje podane przez dziennikarkę. Te informacje już zdążyły powielić prawicowe media. Nikołenko odniósł się do wpisu z nieprawdziwą informacją o rzekomej obietnicy Niemiec i Francji zapewniające szybkie przystąpienie Ukrainy do Unii Europejskiej. 

Podane informacje nie odpowiadają rzeczywistości. Kategorycznie odrzucamy takie insynuacje. Strona ukraińska nie otrzymała takich propozycji, nie miała zamiaru ingerować w wewnętrzne sprawy Polski i nie będzie miała.

– napisał rzecznik MSZ na profilu na Facebooku.

Ołeh Nikołenko podkreślił również, że Ukraina bardzo wysoko ceni wsparcie Polski w walce z rosyjską agresją. Ukraina docenia wsparcie na drodze do członkostwa w Unii Europejskiej i NATO.

Jesteśmy także głęboko wdzięczni Polakom, którzy okazują solidarność z Ukraińcami. Jesteśmy przekonani o niepowodzeniu wysiłków wbicia klina w wysoki poziom szacunku i współpracy naszych narodów. Wzywamy naszych polskich przyjaciół, aby się nie poddawali do prób prowokacji, do wspólnej pracy, aby skutecznie stawić czoła wspólnym wyzwaniom.

– napisał rzecznik MSZ.

Rzecznik ukraińskiego MSZ odniósł się również do ostatniej wizyty Wołodymyra Zełenskiego do Polski. 

Jesteśmy także głęboko wdzięczni Polakom, którzy okazują solidarność z Ukraińcami. Najnowszym tego przejawem było wręczenie przez Prezydenta Ukrainy odznaczeń państwowych obywatelom Polski: dziennikarce Biance Zalewskiej i lekarzowi-wolontariuszowi Damianowi Dudzie.
ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ