Ukraińcy zniszczyli składy z rosyjską amunicją. Jak wygląda sytuacja na froncie?

Trwa 693. dzień zakrojonej na szeroką skalę agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Przeczytaj o najnowszych wydarzeniach na linii frontu.

W ciągu minionej doby z danych podanych 17 stycznia 2024 roku wynika, że doszło do 98 starć bojowych. W sumie Rosjanie przeprowadzili cztery ataki rakietowe i 29 ataków powietrznych, wystrzeliwując 49 pocisków z systemów rakietowych wielokrotnego startu na pozycje ukraińskich wojsk i zaludnione obszary. Pod koniec ostatniego dnia rosyjscy okupanci przeprowadzili ataki rakietowe na centralną część Charkowa. Niestety, rosyjskie ataki terrorystyczne spowodowały ofiary wśród ludności cywilnej. Zniszczony i uszkodzony został szpital, prywatne i wielorodzinne budynki mieszkalne oraz inna infrastruktura cywilna.

W Ukrainie trwa rosyjski terror

W nocy rosyjscy żołnierze przeprowadzili kolejny atak z użyciem 20 bezzałogowych samolotów szturmowych Shahed-136/131. Ukraińskie siły obrony powietrznej zniszczyły 19 atakujących dronów. Sytuacja operacyjna w strefie odpowiedzialności operacji sił połączonych "Północ" w sektorach Wołyń i Polesie pozostaje bez znaczących zmian.

Rosjanie nie przeprowadzili żadnych działań ofensywnych (szturmowych) w strefie Centrum Operacyjnego Sił Połączonych "Chortycia" w rejonie kupańskim.

W okolicach Limanu ukraińscy żołnierze odparli 11 ataków wroga w rejonach Terny, Jampoliwka, Torśke w obwodzie donieckim i kolejnych 17 ataków w pobliżu miejscowości Makiejewka, Biłohoriwka, Serebriańske leśnictwo w obwodzie ługańskim i na północ od miejscowości Hryhoriwka, Weseloje w obwodzie donieckim.

W rejonie Bachmutu Ukraińcy odparli 9 ataków okupantów w pobliżu Iwaniwska, Kliszczijiwki i Andrijiwki w obwodzie donieckim.

W rejonie odpowiedzialności brygady Tawria w pobliżu Awdijiwki ukraińscy obrońcy nadal powstrzymują Rosjan, którzy próbują okrążyć Awdijiwkę. Ukraińscy żołnierze niezłomnie utrzymują obronę, zadając najeźdźcom znaczne straty. Tak więc w ciągu ostatniej doby Siły Obronne odparły 20 ataków Rosjan w rejonach Nowobachmutiwka, Stepowe, Awdijiwce i kolejnych 15 ataków w pobliżu Pierwomajska i Newelska w obwodzie donieckim.

W rejonie Marjinki Ukraińcy nadal powstrzymują Rosjan w pobliżu Krasnohoriwki, Heorhiwki, Marjinki i Nowomychajliwki w obwodzie donieckim, gdzie odparli 17 ataków.

W obszarze odpowiedzialności Centrum Operacyjnego Sił Połączonych Odessa w sektorze Chersoń, Siły Obronne nadal rozszerzają swoje przyczółki. Pomimo znacznych strat, wojskowi z Rosji nadal próbują wyprzeć ukraińskie jednostki z ich pozycji. W ciągu ostatniej doby wróg przeprowadził sześć nieudanych ataków na pozycje ukraińskich wojsk.

Zobacz wideo Rumuńscy rolnicy i kierowcy ciężarówek protestowali przeciw wysokim podatkom i niskim dotacjom, które nie pozwalają konkurować z Ukrainą Wybierz serwis

Rosjanie ponoszą straty

Jednocześnie ukraińscy żołnierze nadal aktywnie zadają straty w ludziach i sprzęcie siłom okupacyjnym, wyczerpując wroga na całej linii frontu. W ciągu ostatniej doby lotnictwo Sił Obronnych uderzyło w jeden obszar koncentracji wrogiego personelu, broni i sprzętu wojskowego. Ukraińskie siły obrony powietrznej zniszczyły również jeden pocisk kierowany X-59. Wojska rakietowe zniszczyły jeden obszar koncentracji personelu, dwa punkty kontrolne i dwa składy amunicji wroga.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ