Wywiad Ukrainy: Rosja miała informacje o ataku bojowników Hamasu na Izrael

Eugeniusz Diaczkow
Putin jest zainteresowany eskalowaniem konfliktów w różnych częściach świata. Rosja przekazała terrorystom Hamasu zachodnią broń strzelecką, którą zdobyła na polu bitwy w Ukrainie. Zdaniem ukraińskiego wywiadu Federacja Rosyjska miała informacje na temat ataku na Izrael.

Federacja Rosyjska przekazała bojownikom Hamasu zachodnią broń strzelecką, którą zdobyli na polu bitwy w Ukrainie, w celu przeprowadzenia "specjalnej operacji" przeciwko Ukrainie. Powiadomił o tym przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Andrij Jusow w programie stacji Kanał 24. Zdaniem Jusowa fakty te wskazują, że Rosja była świadoma planów Hamasu dotyczących ataku na Izrael. Współpraca Rosji z ruchami terrorystycznymi i radykalnymi, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, nie jest nowością. Wiele razy gdy przedstawiciele Zachodu odrzucali takie kontakty, oficjalne delegacje nawiedzały Moskwę.

Można z tego wyciągnąć wnioski. I jest informacja, że terrorystyczne państwo Rosja miało informacje o planach ataku na Izrael. Są informacje o współdziałaniu, w szczególności rosyjskiej Grupie Wagnera, z bojownikami Hamasu w sprawie wymiany doświadczeń w rosyjsko-ukraińskiej wojnie i innych elementów

- powiedział Andrij Jusow.

Zobacz wideo Czy państwa arabskie wybrały interesy gospodarcze ponad interes Palestyny?

Przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego dodaje, że Putinowi zależy na zaostrzeniu konfliktów w różnych częściach świata, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

Wróg wykorzystuje to jako kontynuację wojny z Ukrainą,

- dodał Jusow.

Zaznaczył też, że Ukraina nie zmienia swojego stanowiska wobec Rosji.

Udział Federacji Rosyjskiej w ataku na Izrael

Warto zauważyć, że Rosja jest co najmniej w pewnej mierze zaangażowana w atak na Izrael. Zdaniem ukraińskiego wywiadu jedną z oznak terrorystów jest potrzeba publicznego opowiedzenia o sobie. Mogliśmy zaobserwować, że wiele krajów nie chciało współpracować z organizacjami radykalnymi, gdzie Kreml z przyjemnością zapraszał Kim Dzong Una i Łukaszenkę.

Sam fakt takiej interakcji stanowi dodatkowe potwierdzenie współpracy z terrorystami. Możemy mówić o zaangażowaniu politycznym i odpowiedzialności Rosji. W końcu powinien nastąpić sąd społeczny i reakcja instytucji międzynarodowych. Jestem przekonany, że takie oceny wkrótce będą,

- podkreślił przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Jusow. 

Według Centrum Narodowego Sprzeciwu najemnicy Grupy Wagnera, którzy wyjechali z Białorusi do państw afrykańskich, byli włączeni w szkolenie i przekazywanie wiedzy wojskowym bojownikom Hamasu.

Ukraiński wywiad ujawniają plany Rosjan

Jak czytamy w komunikacie ukraińskiego wywiadu, Rosjanie przygotowują się do dużej operacji dezinformacyjnej, która będzie bazowała na rozpowszechnieniu nieprawdziwych informacji o Ukrainie.

Będą pisać, że Ukraina sprzedaje terrorystom z Hamasu zachodnią broń, którą dostała do obrony

- podaje w komunikacie ukraiński wywiad.

W ramach kremlowskiej kampanii dezinformacyjnej fałszywe informacje mogą się pojawić w zachodnich mediach, gdzie Rosjanie mają wpływy. Rosyjskie służby specjalne chcą wykorzystać w tych publikacjach komentarz byłego funkcjonariusza Ukraińskiej Służby Granicznej, starszego porucznika Rusłana Syrowoja, który zdradził kraj i niedawno uciekł do Moskwy

- przekazał w komunikacie ukraiński wywiad.

Kampania Rosjan ma na celu pozbawienie wiarygodności Sił Zbrojnych Ukrainy oraz zatrzymanie zachodniej pomocy militarnej Ukrainie ze strony partnerów.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ