Ile rakiet planuje wyprodukować Rosja w 2024 roku? Liczby są szokujące

Narodowe Centrum Oporu uzyskało dostęp do planów rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego na 2024 rok w zakresie produkcji i dostaw pocisków manewrujących i bomb lotniczych. Rosja planuje wyprodukować ponad 300 tys. pocisków. Jakich? Więcej w artykule portalu Ukrayina.pl.

Plany rosyjskich najeźdźców dotyczące produkcji rakiet i bomb lotniczych na 2024 rok stały się znane. Poinformowało o tym Narodowe Centrum Oporu Sił Operacji Specjalnych Ukrainy. 

Ile pocisków Rosja planuje wyprodukować w przyszłym roku?

Narodowe Centrum Oporu Sił Operacji Specjalnych uzyskało dostęp do planów rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego na 2024 rok w zakresie produkcji i dostaw pocisków manewrujących i bomb lotniczych.

Zgodnie z dokumentami, które Centrum otrzymało od zaniepokojonych obywateli, w przyszłym roku Rosjanie planują wyprodukować i dostarczyć 683 pociski manewrujące oraz ponad 215 000 bomb lotniczych i niekierowanych pocisków rakietowych

- czytamy w oświadczeniu.

Zobacz wideo Bronisław Komorowski: Jak pada Ukraina, prędzej czy później Rzeczpospolita jest zagrożona

W szczególności mówimy o następującej liczbie pocisków:

 • X-31PM (75 szt.);
 • X-59M2A (133 szt.);
 • X-38ML (150 szt.);
 • Х-101 (167 szt.);
 • KH-29TD (46 szt.);
 • X-32 (różne modyfikacje, 112 szt.);
 • FAB-1500 (1000 szt.);
 • S-8 (różne modyfikacje, 195 tys. szt.);
 • S-13DF (20 tys. szt.);
 • UPAB-1500 (191 szt.);
 • ABSP-3000 (600 szt.)
Zwracamy uwagę, że autentyczność dokumentów została potwierdzona przez inne źródła. Dlatego możemy stwierdzić fakt zwiększenia obciążenia rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego, co wskazuje na zamiar wroga kontynuowania wojny i niechęć do negocjacji

- czytamy w oświadczeniu.

"Wybuchają bezpośrednio w lufach karabinów". Rosja otrzymuje niskiej jakości pociski z KRLD - Sztab Generalny Ukrainy

Rosja otrzymała od Korei Północnej pociski niskiej jakości, które w niektórych przypadkach wybuchają jeszcze przed wystrzeleniem. Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Zauważono, że Rosjanie nie mają wystarczającej ilości amunicji własnej produkcji, więc siły okupacyjne są zmuszone do korzystania z niskiej jakości pocisków artyleryjskich i moździerzowych dostarczanych przez Koreę Północną.

Według doniesień, ze względu na niską jakość tej amunicji, często zdarzają się przypadki jej eksplozji bezpośrednio w lufach wrogiej artylerii i moździerzy, co powoduje straty w sprzęcie i personelu sił wroga. W szczególności takie incydenty działy się w oddziałach grupy Dniepr, dowodzonej przez generała Mychajło Tepłyńskiego.

Zobacz wideo Finlandia i Polska deklarują wsparcie dla Ukrainy. "Podjęliśmy decyzję o przekazaniu 20. pakietu pomocowego"

Korea z pomocą dla Rosji? 

W październiku brytyjskie Ministerstwo Obrony, powołując się na swoje dane wywiadowcze, stwierdziło, że Korea Północna może stać się jednym z najważniejszych rosyjskich dostawców broni, obok Iranu i Białorusi.

Waszyngtońscy analitycy z Beyond Parallel opublikowali zdjęcia satelitarne pokazujące zwiększony ruch pociągów wzdłuż granicy Rosji z Koreą Północną. Wzrost aktywności, jak powiedzieli, "prawdopodobnie wskazuje, że Korea Północna dostarcza broń i amunicję do Rosji".

Czym jest Beyond Parallel?

Beyond Parallel jest bezpartyjnym narzędziem analitycznym zapewniającym większą jasność i zrozumienie decydentom, strategom i liderom opinii na temat zjednoczenia Korei. Projekt zajmuje się kwestiami, które mają strategiczne znaczenie dla zjednoczenia i kwestiami funkcjonalnymi, takimi jak rozwój gospodarczy, migracja, bezpieczeństwo żywnościowe, sprawiedliwość przejściowa, prawa człowieka i zdrowie, które będą w centrum tego, jak zjednoczenie zostanie przeprowadzone. 

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ