"Marjinka padła". Rosjanie ostrzelali 21 miejscowości w obwodzie zaporoskim, są ranni

Eugeniusz Diaczkow
W ciągu ostatniej doby wojskowi armii rosyjskiej przeprowadzili 174 ataki w regionie Zaporoża. Ostrzelano ponad 20 miejscowości. W tym samym czasie rosyjskie siły okupacyjne zdobyły Marjinkę w obwodzie donieckim.

Ukraińscy zwiadowcy donoszą o zajęciu miejscowości przez Rosjan w pobliżu Doniecka. Chodzi o miejscowość Marjinka na wschodzie Ukrainy. O tym poinformował oficer zwiadu lotniczego Mykoła Worosznow publikując wpis na Facebooku.

Marjinka upadła. Inne miasto Kurachowo jest oddalone o niecałe 14 km. Pola, plantacje, gospodarstwo i mała wioska blisko Rosjan. Po Awdosie rzucą wszystkie swoje siły, aby przebić się w kierunku Kurachowo-Wuhłedar. Jestem prawie pewien, że to właśnie tam będzie następna ofensywna orków. "Twierdza Kurachowo" czeka na nas już wkrótce.
Zobacz wideo Na szczycie OBWE w Macedonii Północnej pojawił się Siergiej Ławrow. Ukraina wraz z paroma innymi państwami odmówiła udziału w wydarzeniu

Jak twierdzi Worosznow, póki jest jeszcze czas i nikt nie zajął najlepszych piwnic w mieście, wojsko ukraińskie musi wyruszyć i poszukać najbardziej bezpiecznych i strategicznie udanych lokalizacji do zwiadu z powietrza.

Naprawdę chcę się mylić. Ale naprawdę będziemy szukać nowych punktów do latania w ciągu najbliższych kilku dni. Zbiornik wodny, wysokości. Będziemy w stanie walczyć z hordą

- napisał w oświadczeniu.

Rosjanie zaatakowali obwód Zaroposki

Rosyjskie wojsko przeprowadziło w ciągu ostatniej doby 174 ataki na obszar cywilny regionu Zaporoża. Poinformował o tym szef Zaporoskiego Okręgu Wojskowego Jurij Małaszko. 

Rosjanie przeprowadzili 9 ataków MLRS na Hulajpole, Połtawkę, Małą Tokmaczkę, Robotyne i Małe Szczerbaki, a także 36 ataków bezzałogowymi statkami powietrznymi na Hulajpole, Zaliznyczne, Małą Tokmaczkę, Robotyne, Nowodariwkę, Biłohirie, Lewadne, Czerwień, Czariwne, rejon hulajpilski i Małe Szczerbaki.

Lokalni mieszkańcy, w tym 55-letnia kobieta i 73-letni mężczyzna - zostali ranni w wyniku ostrzału we wsi Hułajpilske. Zostali oni niezwłocznie przewiezieni do placówki medycznej.

Do 129 ataków artyleryjskich doszło w miastach i wsiach na linii frontu, w tym w Orichowe, Nowodanyliwka, Nowoandrijiwka, Preobrażeńske, Lewadne, Robotyne, Stepowe, Plawne, Lobowe i Piatichatky.

Zobacz wideo "Ludzie potrzebują chleba, ale potrzebują też okien". Relacja z charytatywnej aukcji DESA dla Ukrainy

Żołnierz z Kolumbii zginął w Ukrainie. Słynny "Bad Boy" walczył w piekle

Żołnierz jednostki Karpacka Sicz z Kolumbii o pseudonimie "Bad Boy" zginął podczas obrony Ukrainy przed rosyjskimi najeźdźcami. Poinformował o tym na Facebooku żołnierz Sił Zbrojnych Rusłan Andrijko. Kolumbijczyk walczył z rosyjskimi żołnierzami przez półtora roku i zdążył odwiedzić najbardziej niebezpieczne miejsca frontu. Żołnierz podkreślił, że towarzysze Bad Boya zemszczą się na wrogu za jego śmierć.

Karpacka Sicz opłakuje dziś, by zemścić się jutro. Nasz brat, legionista, wielki wojownik z dalekiej Kolumbii, Bad Boy, zginął na polu bitwy. Był na linii frontu przez półtora roku w samym piekle wojny.

Jak pisze Andrijko pewnego dnia, po zwycięstwie, wzniosą pomnik i będą pamiętać o wszystkich Kolumbijczykach, którzy polegli w bitwach przeciwko złu świata, Rosji.

Wieczna chwała Kozakom!

- czytamy we wpisie. 

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ