Niezidentyfikowane drony zauważane w Niemczech. Rosja śledzi Ukraińców?

Eugeniusz Diaczkow
Od ponad roku niezidentyfikowane drony są zauważane w Niemczech nad poligonami i koszarami Bundeswehry. Dokładnie tam między innymi szkolą się ukraińscy żołnierze. Niemieccy politycy uważają, że "wyraźnie wskazuje to na Rosję". Bundeswehra również podejrzewa, że za lotem dronów stoi Moskwa. Czy są na to dowody?

O tym, że w Niemczech zauważono podejrzane latające drony nad terenem wojskowym, poinformowało Bild i inne liczne niemieckie media. Między innymi cytują słowa Markusa Fabera. Polityk jest posłem do Bundestagu z ramienia Wolnej Partii Demokratycznej i członkiem Komisji Obrony Niemiec. 

Drony są zauważane nad poligonem wojskowym Klitsch, gdzie Bundeswehra szkoli Ukraińców na czołgach Leopard 1. Nad innymi bazami czasami kilka dronów wzbija się w przestrzeń powietrzną w tym samym czasie

- mówi Faber. 

Uważa, że "wyraźnie wskazuje to na działanie Rosji". Bundeswehra również podejrzewa, że za lotem UAV (dronów) stoi Moskwa, ale nie ma na to jeszcze dowodów.

Zobacz wideo Piotr Łukasiewicz: Unia Europejska powinna mieć swoje siły zbrojne, uzupełniające armie NATO Wybierz serwis

Jak Niemcy reagują na latające drony nad poligonem z Ukraińcami?

Niemieckie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że żaden z dronów nie został zestrzelony. Sekretarz stanu w niemieckim Ministerstwie Obrony Nils Hilmer wyjaśnił, że najpierw należy omówić z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Niemiec, jakie środki można podjąć w celu ochrony przed dronami. Podkreślił, że Niemcy powinny zakupić odpowiednie urządzenia ochronne przed dronami.

Istnieją ogromne zaległości, jeśli chodzi o drony. Jedno jest pewne: nasza armia potrzebuje nowoczesnego sprzętu zakłócającego. Potrzebujemy wyników prac grupy roboczej w ciągu najbliższych kilku miesięcy

- powiedział Faber, komentując sytuację.

Rosyjska armia zwiększa liczbę snajperów wzdłuż linii frontu

Rosja zwiększa liczbę snajperów na wschodzie Ukrainy - oświadczył rzecznik Wspólnego Centrum Prasowego Taurydzkich Sił Obronnych Ołeksandr Sztupun podczas maratonu telewizyjnego "Jedyne wiadomości". Według Sztupuna liczba strać w sektorze Taurydzkim podwoiła się w przeciągu zaledwie kilku miesięcy.

W ciągu ostatniego miesiąca wróg zwiększył liczbę ataków. Stale rotują lub rozmieszczają nowe oddziały, ponieważ ich straty są ogromne, zwłaszcza w piechocie

- powiedział Sztupun.

Zobacz wideo Nerwy na granicy z Ukrainą. "Sami zobaczcie, co tutaj stoi na parkingu"

Według rzecznika ukraińscy wojskowi odnotowali wyszkolone jednostki kadrowe z Rosji, pułki i brygady strzelców zmotoryzowanych, a także przestępców z Storm-Z na wschodzie Ukrainy. W szczególności wojsko odnotowało nieautoryzowaną ucieczkę Rosjan z ich pozycji. W jednym przypadku z okopu uciekło ponad 30 osób, które są obecnie wychwytywane.

Nasi żołnierze powinni być ostrożni, wróg zwiększa liczbę snajperów wzdłuż linii frontu

- dodał Sztupun.

ПОПУЛЯРНІ
ОСТАННІ